Türkiye ideal yatırım noktası

108

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Seehof Hotel’de düzenlenen “Borsa İstanbul: Yatırımcılar için Neden Türkiye? Neden Borsa İstanbul?” başlıklı toplantının kapanış konuşmasını yaptı. Davutoğlu konuşmasında “Türkiye ideal yatırım noktası, önemli olan bizim bunu anlatabilmemiz” dedi.
Davos (DHA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dünya Ekonomik Forumu 45. Davos Yıllık Toplantıları’nın ikinci gününde Davos’ta temaslarına devam ediyor. İsviçre’nin Davos kentinde bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Seehof Hotel’de düzenlenen “Borsa İstanbul: Yatırımcılar için Neden Türkiye? Neden Borsa İstanbul?” başlıklı toplantının kapanış konuşmasını yaptı. Davutoğlu konuşmasında “Türkiye ideal yatırım noktası, önemli olan bizim bunu anlatabilmemiz” dedi. Türkiye önde gelen bir aktör haline geldiğini söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’un yıldızının uluslararası planda parladığını belirtti. “Coğrafi noktada istikrar varsa, o ülke yatırım üssü haline gelebilir. Çok şükür, Türkiye’de istikrar vardır” diyen Davutoğlu, “Türkiye’de oyunun kurallarının daha şeffaf olmasını sağladık. “Borsa İstanbul” bunun çok güzel bir örneği” şeklinde konuştu.
Türkiye’de iş gücünün arttığını ifade eden Davutoğlu, “Profesyonel insan gücünüz yoksa o zaman yatırımcılar o ülkeyi seçmeyeceklerdir. Yeni nesil profesyonellerimizin gerekli niteliklere sahip olmasını istiyoruz” diye konuştu.