Türkiye Bilardo Şampiyonası’na rekor katılım

0
240

Türkiye Bilardo Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları 1-11 Mart tarihleri arasında Antalya-Side’de yapılacak.

Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ve Yönetimi’nin aldığı karar sonrası açık katılımla yapılacak olan şampiyonaya rekor başvuru oldu ve 1150 sporcunun kayıt yaptırdığı öğrenildi. Hakemler, yöneticiler, teknik komite üyeleri ve basın mensuplarıyla beraber bu rakam 1300 kişiye ulaşacak. 20 masa ile organize edilecek turnuva Sueno Otel’de yapılacak.
UMB Dünya Kupası Bursa Etabı’nı son derece başarılı bir organizasyonla geride bırakan bilardo camiası şimdi bu rekor katılımlı Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları’nı bekliyor.
Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan yaptığı açıklamada 2016 yılında oldukça yoğun bir takvimin devam ettiğini belirterek; “Bu yoğun takvimin en önemli turnuvalarından biri olan UMB Dünya Kupası Bursa Etabı’nı son derece başarılı bir organizasyonla geride bıraktık, öncelikle bu başarının ardında rol alan herkese teşekkür ederim. Bu büyük organizasyonun hemen ardından başlayan Türkiye Üç Bant 1. Ligi Müsabakaları gene Bursa’da çok önemli karşılaşmalara sahne oldu. Ülkemizi Kulüpler Avrupa Kupası’nda temsil edecek olan temsilcimiz bu organizasyon neticesinde belli oldu. Tüm katılımcılara bir kez daha başarılar dilerken, bu vesileyle ligde yer alan kulüplerimizin yöneticilerine de teşekkür ederim.
Sizlerle bu satırlar aracığıyla esas paylaşmak istediğim konu; Mart ayı başında Antalya’da organizasyonunu üslendiğimiz Türkiye Bilardo Federasyonu tarihinin en geniş katılımlı turnuvası ünvanını alacak olan Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları’ dır. Yapmış olduğumuz sizlerle birebir görüşmeler, sosyal medyadan almış olduğumuz tüm izlenimler ve büyük camiamızın sporcularının tekrar yeşeren oynama arzusu ve konuyla ilgili bize gelen talepler, geçen yıl sonunda teknik kurulumuzun çalışmaları ve tavsiyesi de dikkate alınarak Yönetim Kurulu kararımız gereği bildiğiniz gibi 2016 yılı ilk iki etabının “Açık Katılımlı” yapılması kararını doğurdu. Türkiye Bilardo Federasyonunun gücü ve görev alan tüm komiteleriyle kapasitesi bu büyük organizasyonu ve sizlere vermiş olduğumuz bu sözü yerine getirecek niteliktedir. Bu konuda bize duyulan güvenin boşa çıkmayacağını şahsım adına sizlere temin ediyorum.

- Reklam -
- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz