Çok mesafe var

0
158

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Daily Telegraph Gazetesine Suriyeli mültecilerle ilgili verdiği mülakatta, Türkiye’nin uluslararası desteğin çok olmamasına rağmen “çok güçlü bir çaba gösterdiğini” vurgularken, “Avrupalı dostlarımıza elimizden gelen her şeyi yapacağımızı açıkça ifade ettik fakat burası bir açık hava hapishanesi değil” uyarısında bulundu.

Mehmet Şimşek, BBCTürkçe’nin yansıttığı mülakat sırasında mülteci krizine ilişkin durumu “kimsenin tam olarak kontrol edemeyeceğini” belirterek göçmen akınını tamamen durdurmanın mümkün olmadığını söyledi.
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans’ın Türkiye’nin göçmen akınıyla mücadele için “çabalarının tatmin edici olması için daha çok mesafe var” sözlerini yorumlayan Şimşek “Türkiye’nin uluslararası desteğin ve dikkatin çok olmamasına rağmen çok güçlü bir çaba gösterdiğini” ifade etti.
Mehmet Şimşek, “Avrupalı dostlarımıza elimizden gelen her şeyi yapacağımızı açıkça ifade ettik fakat burası bir açık hava hapishanesi değil. AB üyesi olmak için ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz