Turkcell ana sponsorluğundaki milli sporcular Tokyo Paralimpik Oyunları’nda sahne alıyor

0
7
- Reklam -

İSTANBUL (DHA) – Turkcell’in ana sponsorluğundaki Türkiye Bedensel Engelli Spor Federasyonu çatısı altındaki paralimpik milli sporcular, Tokyo’da gerçekleştirilecek 16’ncı Yaz Paralimpik Oyunları’nda madalya mücadelesi verecek. Dünyanın en önemli paralimpik spor organizasyonunda, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na bağlı 10 farklı branşta 26 kadın, 31 erkek toplam 57 paralimpik sporcu Türkiye’yi temsil edilecek. 24 Ağustos’ta başlayacak Oyunlar, 5 Eylül’de sona erecek.
Tokyo’da gerçekleştirilecek ve 168 ülkeden 3 bin 600’ün üzerinde sporcunun katılacağı organizasyonda halterde dünya paralimpik tarihine adını yazdıran Nazmiye Muratlı ve masa tenisinde 2016 Rio Paralimpik Oyunları şampiyonu olan Abdullah Öztürk’ün yanı sıra yine Rio’da dördüncü olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile yüzmede Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk dikkat çekiyor.
“SPORCULARIMIZ HER ZAMAN GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI”
Türkiye Bedensel Engelli Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, para milli sporcuların ülkemize büyük başarılar getirdiklerinin altını çizerek, “Sporcularımız azim ve olağanüstü çabalarıyla gerek Paralimpik Oyunları’nda gerek Dünya Şampiyonlarında gerekse de Avrupa şampiyonlarında çok önemli başarılar elde ettik. Sporcularımız her zaman göğsümüzü kabarttılar. Uluslararası arenada ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran ve İstiklal Marşımızı okutan millilerimizin, Tokyo’daki 2020 Paralimpik Oyunlarında da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancımız tam. Tüm sporcularımıza ve teknik ekibimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
“PARALİMPİK MİLLİ SPORCULARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar ise şunları söyledi: “Gerek sosyal sorumluluk projelerimizle gerekse spora desteğimizle hayatın her alanında kimseyi geride bırakmamaya özen gösteriyoruz. Bunun yanında sporun, motive edici ve birleştirici gücünü bilerek, engelli spor branşlarına yıllardır kesintisiz desteğimizi sürdürüyoruz. Şimdi önümüzde heyecanla beklediğimiz Paralimpik Oyunları var. Sporcularımızın, ay-yıldızlı bayrağımızı yine en yüksekte dalgalandıracağına inanıyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Turkcell olarak her zaman ‘TURKSPORU’na destek vermeye devam edeceğiz.”

(FOTOĞRAFLI)

- Reklam -

- Reklam -