Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Türk ressamın eserleri ABD’de de sergilenecek

Türk ressamın eserleri ABD’de de sergilenecek

-

Mersin’de, 18 yaşında geçirdiği bir rahatsızlık sonucu yürüme yetisini kaybeden ve ip figürleriyle yaptığı resimlerle dünyaca ünlenen Ahmet Yeşil’in (53) ‘Sesler ve İzler’ temalı sergisi, ABD’nin New York kentinde sanatseverlerle buluşacak.

Geçen yıllarda dünyanın birçok ülkesinde sergiler açarak Türkiye’yi başarı ile temsil eden ressam Ahmet Yeşil, bu kez ABD’li sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Yeşil’in 16 eseri, 3 Nisan’da Broadway’deki Gallery Max Soho’da sanatseverlerle buluşacak. 26 Nisan tarihine kadar açık kalacak olan sergide Yeşil’in son dönemde yaptığı çalışmalara yer verilecek.

Yeni dönemde Asya, Avrupa ve Latin Amerika olmak üzere birçok ülkede sergisi açacak olan Yeşil, geçen yıl düzenlenen Artexpo’daki sergisindeki çalışmalarından etkilenen galeri yöneticilerinden gelen teklifle serginin programa alındığını belirtti. Yeşil, telife birlikte sergiye yönelik özel çalışmalar yaptığını ifade ederek, “New York’taki sergi, 23 günlük bir sergi olacak. Bu tarih New York ve Soho bölgesi için iyi bir zamandır. Soho bölgesi, A sınıf galerilerin bulunduğu bir bölgedir. Otoriteler ABD’de iyi bir galeri ile başlamak, sanat yaşamımla ilgili iyi bir izlenim, iyi bir etki ve iyi bir iz bırakacağını söylüyor. Bin de bunun inancı ile son dönem 16 eserle New Yorklu sanatseverlerle buluşacağım. Umarım heyecanımızın, coşkumuzun karşılığı olan bir ilgiyi sergimiz görür. Biz elimizden geleni yaptık, bundan sonrası ise sanat kamuoyuna düşüyor” dedi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Çin’de 6 büyüklüğünde deprem: 12 ölü, 125 yaralı

Çin’de meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde 12 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralandı.