Ana Sayfa Güncel Haberler Türk liderlere kampanya engeli yok

Türk liderlere kampanya engeli yok

-

İsveç Başbakanı Stefan Löfven dün Berlin ziyaretinde yaptığı açıklamada Türk liderlerin İsveç’te seçim kampanyası çerçevesinde toplantı düzenlemelerinin önünde engel olmadığını söyledi.

Löfven açıklamasında ‘‘İsveç’te temelde toplantı ve düşünce özgürlüğü var. İstenirse kendini ifade etme olanağı mevcut. Sadece yetkililer bunun güvenli ve düzenli bir şekilde yapılmasını gözetir. Güvenlik konusunda asla ödün vermeyiz.’’ diye konuştu.

İsveç Başbakanı Hollanda Hükümeti’nin kararı ile ilgili soruya ‘‘her ülke kendi durumunu kendi değerlendirir’’ diyerek son dönemde Türkiyeye’deki gelişmelerden ‘endişelerini’ ifade etti.

Stefan Löfven ‘‘Doğal olarak Türkiye’deki gelişmelerden endişeliyiz; halk oymamasının konusu, bütün hapisteki ve işlerinden atılan insanlar. İfade özgürlüğü konusunda kısıtlamalar var. Ancak en zor durumlarda en fazla diyaloğa gereksinim var.’’ dedi.

Önceki İçerikÇin’de maden faciası!
Sonraki İçerikDolar 3.74 Lira oldu

Bu Haberler Kaçmaz!

Ay dede hastalığına dikkat

Yüz ve göbek çevresinde yağlanma ile kendisini gösteren ve vücudun fazla kortizona maruz kalmasıyla ortaya çıkan Cushing Sendromu halk arasında ‘Ay dede’ sendromu olarak da biliniyor.