Ana Sayfa Sağlık Haberleri Türk akademisyenin projesi Avrupa'da

Türk akademisyenin projesi Avrupa’da

-

DOĞU Akdeniz Üniversitesi Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi’nden Dr. Özge Cumaoğulları Eker, Avrupa Bilim ve Teknoloji Birliği kapsamında Kolon ve Rektum kanseri genetiği ile ilişkili devam eden ‘COST Action TRANSCOLONCAN’ projesindeki araştırmacılar arasına girdi.


Kolon ve Rektum Kanseri (Kolorektal) konusunda Avrupa’da önde gelen çalışmaları yürüten araştırmacıların yer almış olduğu projeye dahil olan Dr. Özge Cumaoğulları Eker, DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi’ni temsil edecek. Birçok önemli araştırmacı ve çalışma grubunun dahil olduğu projenin amacı, kolorektal kanserlerde izlemeyi kolaylaştırıcı, erken tanı ve tedavide kullanılabilecek genetik değişimleri belirlemek, kişiselleştirinilmiş tedaviye has yeni tedavi yaklaşımları geliştirilmesi için çalışmalar yapmak ve sonuçların bir araya getirilmesi olarak açıklandı.

Araştırmalarına devam etmek için 6 aylığına Avrupa’da bulunacak Dr. Eker, 28 ülkenin dahil olduğu bu proje kapsamında toplantılara katılacak. KKTC’de en sık gözlenen kanser cinslerinden biri olan kolorektal kanser genetiğini araştıracak.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

İran: ABD kendi droneunu vurmuş olabilir

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Abbas Irakçi, Trump’ın İran’a ait bir insansız hava aracının düşürüldüğü iddialarına