Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Tuba Büyüküstün için takım yıldızı sertifikası

Tuba Büyüküstün için takım yıldızı sertifikası

-

LONDRA’daki Filistinli tıp öğrencisi 24 yaşındaki Nadin Jallad’ın, hayranı olduğu Tuba Büyüküstün için geliri UNICEF’e bağışlanmak üzere yaşamını anlattığı kitap yazmasının yanı sıra uzaydaki takım yıldızlardan birisinin ‘sertifikasını’ satın alarak kendisine hediye ettiği ortaya çıktı.

LONDRA’DA TIP EGITIMINI SURDUREN FILISTINLI 24 YASINDAKI NADIN JALLAD (SAGDA), HAKKINDA GELIRI UNICEF’E BAGISLANMAK UZERE KITAP YAZDIGI HAYRANI OLDUGU TUBA BUYUKUSTUN ICIN TURKCE OGRENMEYE CALISTIGINI BELIRTERKEN, BIR INTERNET SITESINDEN ADINA TAKIM YILDIZI SERTIFIKASI ALDI. HD 260887 NUMARALI SERTIFIKADA TUBA BUYUKUSTUN ADI VERILEN TAKIM YILDIZININ KOORDINAT VE DUNYAYA UZAKLIGINA ILISKIN BILGILER DE BULUNUYOR. (FOTOGRAF:DHA)

Filistinli, Londra’daki Southampton Üniversitesi’nde tıp eğitimi gören Nadin Jallad, çok sevdiği Tuba Büyüküstün’ün yaşamını anlattığı, çizimlerle desteklenen kitap yazdı. Nadin Jallad, Londra Film Festivali için gelen Büyüküstün ile tanışırken, İngilizce basılan, internette 11 dolardan satışa çıkarılan kitabın satış gelirini çok sevdiği sanatçının iyi niyet elçisi olduğu Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’na (UNICEF) bağışlayacağını söyledi. Sevgisi nedeniyle çok heyecanlandığını ve konuşmakta zorlandığını anlatan Arap hayranının Tuba Büyüküstün’e internet üzerinden satın aldığı takım yıldızın sertifikasını da hediye ettiği belirtildi.

Nadin Jallad, çok sevdiği Tuba Büyüküstün için Türkçe öğrenmeye çalıştığını, sanatçı ile konuşurken heyecandan titrediğini söyledi. Jallad, şöyle dedi:

“Dizilerinden görüp hayran olduğum Tuba Büyüküstün, benim için çok özel ve çok farklı biri. O benim hayatımı değiştirdi. Ona bu sevgimi göstermek istedim. Dünyanın her yerinde hayranı var. Ben de dünyadan bakıldığında görünen yıldızlardan birisine onun adının verilmesini istedim. Bunun için uzaydaki yıldızların isimlerini bir bedel karşılığında satan ve bunun karşılığında sertifika veren, ABD’deki bir şirkette Türk yıldız Tuba Büyüküstün için siparişi verdim. Tuba Büyüküstün adına ‘HD 260887’ sertifika numarası ile 15 derece 46 ” 18.59 koordinatlarında gökyüzünün kuzey yarım küresinde ikizler takım yıldızın sertifikası hazırlandı. Bunu kendisine teslim ettim.”

Daha önce Nicole Kidman, Leydi Diana, Johny Depp gibi ünlü isimler için yıldız sertifikası düzenlendiği belirtilirken Büyüküstün’ün adını taşıyan 6 saat 37 dakika, 56.27 saniye ışık hızı uzaklığındaki takım yıldızın teleskop veya internet üzerinden bir programla görebileceği belirtildi.

Şirketin web sayfasında adına düzenlenen sertifika numarası incelendiğinde bu takım yıldızının Yunan mitolojisinde antik çağda Dioscuri olarak bilinen ikiz Castor ve Pollux’i (polydeuces), temsil ettiğine dair bilgiye yer verildi.

-DHA-

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

İtalya’da geçtiğimiz yılın Aralık ayında meydana gelen orman yangınına sebep olmakla suçlanan 22 yaşındaki iki öğrenciye 13,5 milyon Euro para cezası verildi.

Mangalcı gençlere rekor ceza

İtalya’da geçtiğimiz yılın Aralık ayında meydana gelen orman yangınına sebep olmakla suçlanan 22 yaşındaki iki öğrenciye 13,5 milyon Euro para cezası verildi.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.
PTT Spor Kadın Voleybol takımı

Filenin Güvercinleri ilk yılında şampiyon

2018 – 2019 Voleybol Sezonu 1. Lig Bayanlar finalinde Sarıyer Belediyesi ile oynadığı final maçını kazanan PTT Spor Kadın Voleybol takımı, adını Sultanlar Ligine yazdırdı.