Ana Sayfa Dış Haberler Trump “Demokratlar yüzünden” Davos gezisini iptal etti

Trump “Demokratlar yüzünden” Davos gezisini iptal etti

-

ABD Başkanı Donald Trump, hükümetin yeniden açılması için Demokrat liderler Nancy Pelosi ve Chuck Schummer ile yapılan görüşmelerin başarısız sonuçlanması üzerine, İsviçre’de düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na katılmayacağını açıkladı.

Trump, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda şu şekilde yazdı:

“Demokratların Sınır Güvenliği konusundaki aksiliği ve ülkemizin güvenliği için İsviçre’nin Davos beldesinde düzenlenecek olan Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılmayacağımı üzülerek açıklıyorum. WEF’e en candan arzularımı sunuyorum!”

Yerel medyada daha önce yer alan haberler, hükümetin Meksika sınırında bir duvar oluşturulmasına olanak sağlayacak bir anlaşmayla tekrar açılmaması durumunda Davos’taki konferansa katılmamayı düşündüğünü belirtmişti. Söz konusu aktifliğe ABD’den kimin katılacağı daha kesinleşmezken, medyada gömü Bakanı Steven Mnuchin’in küçük bir ABD delegasyonu ile Davos’a gidebileceği tahminleri yer aldı.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Çipras: Kim Rumların haklarını ihlal ederse, bu sonuçlar doğuracaktır

Her kim Yunanistan ve Kıbrıs’ın (Rumların) haklarını ihlal ederse bu sonuçlar doğuracaktır. Öte yandan her halükarda bunun bedeli ciddi olacaktır, çünkü biz egemenlik haklarımızı müdafaa etmekte kararlıyız

Yoksulluk kanser nedeni