Ana Sayfa Video Haber Toz bıktırdı, mahalleli yol kapattı!

Toz bıktırdı, mahalleli yol kapattı!

-

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nin kırsal mahallelerinden Hacıveliler ile Tıfıllar halkı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yol yapım çalışması nedeniyle ağır tonajlı araçların geçişi sırasında kalkan toz yüzünden evlerinde oturamaz hele geldiklerini belirterek eylem yaptı.

Toz nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya başladıklarını, tarım arazileri ve hayvanlarının zarar gördüğünü söyleyen vatandaşlar, yolu 4 saat süreyle trafiğe kapattı. Büyükşehir Belediyesi’nin Gömeç İlçesi’nden gönderdiği iş makinelerinin yol yapım çalışmasına başlamasıyla ikna olan köylüler, eylemlerine son verip dağıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık’ın kırsal Beşiktepe, Bulutçeşme, Kırcalar, Çakmak, Tıfıllar, Hacıveliler, Bağyüzü mahallerinin yolları ile Ayvalık’ın Türközü Mahallesi ile Bergama’nın Kozak Mevkisi arasındaki 5 kilometrelik yolu yenilemek için 2016 yılı Mayıs ayı ortalarında çalışma başlattı. Bu mahallerin bağlantı yollarındaki mevcut asfalt iş makineleriyle kazıldı. Hacıveliler ile Tıfıllar arasındaki yolundaki çalışmalar asfalt öncesi yola dökülen mıcırların yetersiz kalması nedeniyle ağır ilerlemeye başladı. Yoldan geçen iş makineleriyle, kamyonların geçişi sırasında kaldırdığı yoğun toz nedeniyle evlerinde oturamaz hale geldiklerini, sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarını ve tarım arazilerindeki ürünlerinin ve hayvanlaının olumsuz etkilendiğini ileri süren köylüler, duruma tepki gösterip, bir an önce yolun asfaltlanmasını istedi. Büyük bölümü kadın ve çocuklardan oluşan 50 kişilik bir grup, yolu trafiğe kapatarak, eylem yaptı. Jandarma ekipleri de olay yerine gelerek geniş güevinlik önlemi aldı.

‘PENCERE AÇAMIYORUZ’

Kalabalık adına açıklama yapan Hacıveliler Mahallesi Muhtarı Ayhan Uzbir, yoldan kalkan tozlar nedeniyle evlerde pencere açamadıklarını söyledi. Yolun bir an önce asvaltlanmasını istediklerini belirten Muhtar Uzbir, “Sorunumuz çözülene kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kalabalık, Gömeç ilçesinden mahallerine sevk edilen yol yapım ekiplerinin gelip çalışmalara başlamasının ardından 4 saat süren eylemlerine son vererek yolu trafiğe açtı.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.