Ana Sayfa Güncel Haberler 'Tosun' Interpol’de en çok aranan listesinde

‘Tosun’ Interpol’de en çok aranan listesinde

-

Türkiye’de binlerce kişiyi, Çiftlikbank ile milyonlarca lira dolandıran Mehmet Aydın, Interpol’ün en çok arananlar ‘Most Wanted’ listesine girdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol daire Başkanlığı’nın girişimleri üzerine Aydın’ın aranması yoğunlaştırıldı. “Tosun” olarak da aşina Mehmet Aydın’ın gözaltı fotoğrafları da Interpol kayıtlarına girdi. Tosun’un nerede çekilmiş olduğu daha kesinleşmeyen ancak gözaltında çekilmiş olduğu anlaşılan fotoğrafları kayıtlara girdi. Aynı listede ağabeyi Fatih Aydın da yer aldı.

322.6 MİLYON LİRAYLA KAYIP

Türkiye, ortalama bir senedir 27 yaşındaki Mehmet Aydın’ın liderliğindeki Çiftlikbank organizasyonunu konuşuyor. Soruşturma dosyasındaki raporlara göre, Mehmet Aydın kurduğu yapıyla 132 bin 222 katılımcıdan 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira topladı. Bunun 687 milyon 838 bin 955 lirası katılımcılara geri ödendi. Çiftlikbank’a bağlı şirketlere 129 milyon lira sermaye olarak konuldu. Geriye kalan 322 milyon 642 bin liranın sonu ise bilinmiyor. Mehmet Aydın’ın nerede olduğu daha belirlenemedi.

1 Yorum

  1. Tosun milleti dolandırırken bu devlet neredeydi. Adam elini kolunu sallayarak uruguaya kaçarken neden sınırda yakalanmadı? Kim korudu bu dolandırıcıyı vatandaş bu soruların yanıtlarını bilmek istemekte haklı

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Çipras: Kim Rumların haklarını ihlal ederse, bu sonuçlar doğuracaktır

Her kim Yunanistan ve Kıbrıs’ın (Rumların) haklarını ihlal ederse bu sonuçlar doğuracaktır. Öte yandan her halükarda bunun bedeli ciddi olacaktır, çünkü biz egemenlik haklarımızı müdafaa etmekte kararlıyız

Yoksulluk kanser nedeni