TOKİ, Pakistan’da 50 bin konut inşaası için teknik destek sağlayacak

0
408

TOKİ, Pakistan’ın Pencap Eyaleti’nde 2016-2017 döneminde, düşük gelirlilere yönelik toplam 50 bin konut inşaası için teknik destek sağlayacak.

Pakistan’ın Pencap eyaleti hükümeti ile TOKİ arasında imzalanan anlaşma uyarınca TOKİ, 2016 yılında 25 bin konut, 2017 yılında da 25 bin konut için teknik destek verecek. Pakistan basınına göre, Pencap Başbakanı Şahbaz Serif’un hazır bulunduğu törende anlaşmayı TOKİ adına Başkanı Mehmet Ergün Turan imzaladı.
Medya mensuplarına konuşan Şerif, anlaşmayı olumlu karşıladığını belirtirken TOKİ’nin Türkiye’de dar gelirlerin konut ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yaptığı çalışmalara dikkat çekerek  “Evler, kolay taksitlerle veriliyor. Türk modeli başka ülkelerde çok popüler ve başarılı” dedi.
Şerif,  TOKİ’nin son 15 yılda 800-900 bin ev inşa ettiğine işaret ettiği konuşmasında TOKİ’yi Pakistan’a gönderdikleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na minnettar olduğunu ifade ettikten sonra The News tarafından yansıtılan konuşmasında şunları da söyledi:
“Önümüzdeki 2 yılda 50 bin konut inşa etmek istiyoruz ve  düşük maliyetli konut projeleri için finansal model, yönetim,  teknoloji, idari model ve en iyi toprak kullanımı konularında Türk kurumunun tecrübelerinden yararlanacağız”.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz