TOFAŞ’ta hedef devamlılığı sağlamak

94

BU sezon hem ligde hem de Avrupa’da mücadele edecek TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, kendilerini zorlu bir sezonun beklediğine işaret ederek, “Her iki kulvarda da devamlılığı sağlamamız lazım” dedi. 14 Ağustos’ta yeni sezon hazırlıkları için toplanacak olan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Bu sezon ligin yanı sıra  7Days EuroCup’ta da mücadele edecek Mavi Beyazlıların tecrübeli çalıştırıcısı, kendilerini oldukça zorlu bir sezonun beklediğine işaret etti. Geçtiğimiz sezonki basketbol oyunlarının üzerine koymaları gerektiğini vurgulayan Orhun Ene, “Her iki kulvarda da devamlılığı sağlamamız lazım. Bunun için üst düzey bir basketbol oynamalıyız. Dirençli ve rekabetçi bir ekip olduğumuz takdirde başarılar da gelecektir” dedi.
AVRUPA’DA TANINAN BİR KULÜBÜZ
Avrupa’da uzun bir sürenin ardından mücadele etmenin kolay olmayacağını belirten Orhun Ene, “Tecrübeli ve ciddi rakiplerimiz var. Ancak bizimde avantajımız Avrupa’da tanınan, geçmişte önemli başarılar elde etmiş bir kulüp olmamız. Bu havayı daha önce soluyan tecrübeli oyuncularımızla birlikte iyi işler çıkarmak için mücadele vereceğiz. Birbirine değer veren ve iyi basketbol oynayan bir takım yaratmak istiyoruz” diye konuştu. Elit ve kaliteli bir seyirci topluluklarının olduğuna da değinen başarılı çalıştırıcı, “Seyircimizin şimdi taraftar olması gerekiyor. Bu noktada bizlere de görev düşüyor. Bizleri her maçta destekleyen aynı zamanda rakiplere de saygı duyan bir taraftar oluşumuyla birlikte daha da güçleneceğiz” şeklinde konuştu.
Mavi Beyazlılar, Kenny Kadji, Pierria Henry, Rayman Morgan’ın ardından Josh Owens’ı da kadrosuna katarak transferi noktaladı. Yeni oyunculara dair değerlendirmelerini paylaşan deneyimli çalıştırıcı, “Her biri geçen sezondan bu yana takip ettiğimiz, istediğimiz oyunculardı. Takıma uyum sağlamaları oldukça önemli. Maçlar başladığında performaslarından ne kadar verim alabileceğimizi göreceğiz” ifadelerini kullandı. TOFAŞ’ın genç oyunculara ağırlık verdiğinin de altını çizen Ene, “2 yıllık süreçte şans bulup, tecrübe kazandılar ve kendilerini geliştirdiler. Onların da performansı takımdaki pozisyonlarını belirleyecek” açıklamasını yaptı.