Ana Sayfa Öne Çıkan TİKA'dan 150 ton gıda desteği

TİKA’dan 150 ton gıda desteği

-

Afganistan’ın başkenti Kabil’de, lise ve üniversite öğrenimi için başka vilayetlerden gelen öğrencilerin kaldığı 3 öğrenci yurduna TİKA’dan gıda ve malzeme desteği verildi.

Dar gelirli yaklaşık 300 öğrencinin kaldığı bu yurtlara 150 tonluk gıda,yatak,ranza bilgisayar ve tefrişat malzemelerinden oluşan yardımlar düzenlenen protokolle teslim edildi. Afganistan’ın başkenti Kabil’de yurtlarda kalan dar gelirli öğrencilere Türkiye’den destek geldi. Başkent Kabil’deki 3 öğrenci yurdunun ihtiyaçları TİKA tarafından karşılandı..
Ülkenin yüksek öğretim merkezi konumunda olan Kabil’e ülkenin tüm vilayetlerinden üniversite yada yüksek lise öğrenimi için gelen öğrenciler burada ancak çeşitli vakıf yada dernekleri onlar için hazırldığı öğrenci yurtlarında kalabiliyor. Üllkede yaşanan mali sıkıntılar nedeni ile devlet yurtları işletilemiyor.  Sivil toplum kuruluşlarının kurduğu yurtların da gıda ve temel kullanım malzemeleri ihtiyaçları zorlukla karşılanıyor.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon  Ajansı Başkanlığı TİKA Afganistan Koordinatörlüğü  tarafından 3 öğrenci yurduna 150 ton gıda, bilgisayarlar, çamaşır makineleri, halı ranza ve yataklardan oluşan malzeme desteği sağlandı.
Malzemeler TİKA Kabil Koordinatörlüğünde düzenlenen protokolle Yurt yetkililerine TİKA Kabil Koordinatörü Gökan Keser ve Yurtdışı Türkler Akraba Topluluklar Başkan yardımcısı Sait Yusuf tarafından teslim edildi.

Protokol ardından yaptığı açıklamada gerçekleştirilen yardımları değerlendiren TİKA Kabil Koordinatör vekili Gökhan Keser   ”Elimizden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz bu gün TİKA olarak kabil’de faaliyet gösteren ve ülkenin farklı şehirlerinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapan yurtların kapasitelerinin arttırılması için hem tefrişat yardımında hemde ramazanda için gıda yardımında ve temizlik açısından hijyen malzemeleri yardımında bulunarak bir proje gerçekleştirdik” dedi.
YTB Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı  başkan yardımcısı Sait Yusuf, ”Türkiye ile Afganistan’ın dostluğuna çok önem veriyoruz Türkiye deki tüm kurumlar buna önem veriyor. Kardeş ülke aynı zamanda Ata yurdumuzun toprakları olan Afganistan’la ilişkilerimizin dahada güçlenmesi için yoğun çaba sarfediyoruz” diyerek duygularını ifade etti.

Bu Haberler Kaçmaz!

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

Game of Thrones hayranları büyük bir siber riskle karşı karşıya

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.