Başkent Ankara’da Genelkurmay ve Kara Kuvvetleri gibi kurumların bulunduğu bölgede askeri servis araçlarına düzenlenen bombalı saldırı tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Ankaralı işadamları da yaptıkları açıklamalarla terörü lanetlerken, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu ve teröre tepki gösterdi.

Dün akşam saatlerinde Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin Ankaralı işadamlarından gelen teröre tepki mesajları şöyle oldu:

Ofis Mobilyası Sanayici ve İş Adamları Derneği (OMSİAD) Başkanı Ercan Ata, dün akşamki saldırının nerede olursa olsun, Türkiye’nin bir Irak ya da Suriye olmayacağının altını çizerek,

“Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına çekmek isteyen güçlere karşı en iyi cevabı, biz Türk işadamları çok daha fazla çalışıp, çok daha fazla üretip, dünya sahnesindeki varlığımızı daha da artırarak vereceğiz. Mobilyasından, turizmine; hizmetinden, bilişimine kadar tüm sektörlerde olağanüstü başarılarımız kesinlikle terörün gölgesinde kalmayacak, tüm dünya bizi takdirle izlemeye devam edecek. Bizler bu kararlılıkta oldukça teröristler ve yandaşları asla hedeflerine ulaşamayacaklar. Hain saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum”

dedi.

-“KALLEŞ SALDIRIYI KINIYORUZ”-

Ankara’nın kalbine yapılmış olan terör saldırısının Türkiye’de kurulan istikrar ortamını sarsarak, ülkede bir panik havası oluşturmaya yönelik planlı ve kabul edilemez bir hainlik olduğunu söyleyen Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, “Şu iyi bilinsin ki, bu oyunlar bizi asla yıldıramaz. Biz Ankaralı işadamları olarak güzel ülkemize hizmeti durmaksızın sürdüreceğiz. Düzenlenen kalleş saldırıyı kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

-“ARTIK YETER”-

Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün ise; her türlü terör saldırısına “artık yeter” diyerek tepki gösterdi. Öngün, “Bu hain saldırıyı gerçekleştirenler bilmelidir ki; hayatını kaybeden her can ile biraz daha canımızın yandığı, biraz daha öfkelendiğimiz doğrudur ama oyuna gelmeyip kardeşlikten vazgeçmeyeceğimiz de yüzyıllardır aşikardır. Başkent, Türkiye’nin güven şehridir bunu bozmaya kimsenin gücü yetmez. Kaybettiğimiz her can öfkemizi biraz daha ısıtacak ama Türkiye’nin büyüklüğüne yakışır bir metanetle de bu günleri en kısa zamanda atlatmak için devletimizin büyüklüğüne güveneceğiz” ifadelerini kullandı.

-“BİZİM GİBİ FİRMALAR BU ALÇAK SALDIRILAR KARŞISINDA DURUŞUNDAN ASLA VAZGEÇMEYECEK”-

Toker Bebe Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Toker de, karanlık güçlerin terör eyleminin Ankara’yı tekrar hedef aldıklarını belirterek, “Ankara ve Türkiye’nin gelişimi, Türk insanının dünyanın en iyi yaşam seviyesine ulaşması için var gücüyle çalışan, hedefinde dünya firması olan biz ve bizim gibi firmalar bu alçak saldırılar karşısında duruşundan asla vazgeçmeyecektir. Hain saldırıda vefat eden tüm şehitlerimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” diye teröre tepki gösterdi.

-“TERÖRİSTLERİN HAİN YÜZÜ İLE İKİNCİ KEZ KARŞILAŞTIK”-

İTO Yatırım Ortaklarından Özkan Özçelik’de teröre tepki’sini, “Ankara’yı dünya kenti yapma, yabancı yatırımcıyı ülkemize çekme gayretimiz sürerken ne yazık ki teröristlerin hain yüzü ile ikinci kez karşılaştık. Bizler, teröristler ve onların arkasında yer alan kişilere ancak daha fazla çalışıp, Ankara’yı gerçek anlamda dünya kenti yaparak gereken yanıtı veririz. Bu hain saldırıyı lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum” açıklamasıyla gösterdi.

-“40 YILDAN BERİ ANKARA İÇİN VERDİĞİMİZ MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRECEK”-

“Biz şunu çok iyi biliyoruz ki; terör büyüme, kalkınma, refah seviyesinin yükselmesi ile son bulacak” diye konuşan MFZ Grup Ortaklarından Muhanver Gözüm,  “Ankara iş dünyasında uzun yıllar faaliyet gösteren bir firma olarak şunu net söyleyebilirim ki teröristler bu eylemleri ile Başkentlileri yıldıramazlar. 40 yıldan beri Ankara için verdiğimiz mücadele aralıksız sürecek. Tüm şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum”

dedi.

-“DEVLETİMİZİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ”-

“Türkiye’nin yükselişini önlemek isteyen, kan emici, ülkeyi kaos ortamına sürüklemek isteyenler asla hedeflerine ulaşamayacak” ifadelerini kullanan ANKAREF Genel Müdürü Erhan Binici de “Türk halkının birbirine kenetlenerek, gereken cevabı vereceğine inanıyorum. Bizler iş dünyası olarak devletimizin her zaman arkasındayız. Türkiye’nin gelişimi için dün olduğu gibi bugün de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

-“SALDIRILARIN AMACI, TÜRKİYE’NİN BÜYÜME YOLUNDAKİ ADIMLARININ ÖNÜNÜ KESMEK”-

BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci de saldırılan hayatını kaybeden şehitlere ve vatandaşlara Allah’tan rahmet dilerken, “Ankara’yı dünya başkentleri seviyesine yükseltmek, ekonomisi, sanayisi, iş dünyasıyla güçlü bir konuma yükseltmeye yıllardan beri büyük çaba veren firmaların inancı asla yıkılmayacak. Hain saldırıların amacı Türkiye’nin büyüme yolundaki adımlarının önünü kesmek olsa da, biz asla yolumuzdan dönmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.