Teröre karşı ortak tepki

0
177

Son günlerde yaşanan terör olaylarını kınamak ve toplumdaki huzurun yeniden sağlanması için birlik ve beraberlik mesajı vermek adına 14 Sivil Toplum Kuruluşu Ankara’da Sıhhiye Meydanı’nda toplanacak. Sivil toplum kuruluşları (STK) Türkiye’nin her yerinden kuruluş üyeleriyle birlikte Ankara’da toplanacak. Sıhhiye Meydanında yapılacak toplantıya tüm vatandaşlar davet edildi. Birlik ve beraberlik mesajının verileceği bu toplantı için STK’lar “Ortak paydamız, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygıdır. Demokrasi; hak ve özgürlük demektir, ama aynı zamanda da sorumluluk demektir. Sorumluluk almadan, hak ve özgürlük olmaz. İşte bu sorumluluk duygusuyla harekete geçiyoruz. İrademizi ortaya koyuyor ve ortak hassasiyetlerimizi paylaşan tüm vatandaşlarımızla buluşmak istiyoruz” diye açıkladı.
Toplantı 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Sıhhiye Meydanından başlayıp Birinci Meclis’te sona erecek. STK’lar toplantıya katılamayacak vatandaşlardan da bulundukları bölgeleri Türk Bayrağı’nın renkleriyle donatmalarını istediler.
Toplantıyı düzenleyen STK’lar:
Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (TÜRKİYE KAMU-SEN), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD),Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB).
-“BAŞKA TÜRKİYE YOK”-
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı ortak açıkalamda, “Bizler ülkemizin çalışan ve üreten, esnafı, çiftçisi, işçisi, memuru, emeklisi ve girişimcileriyiz. Biriz, beraberiz. Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan bütün sivil topluma ve vatandaşlarımıza buradan çağrı yapıyoruz. Teröre HAYIR, Kardeşliğe EVET diyoruz. Tüm halkımızı bu büyük buluşmaya davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.
Açıklamada, son günlerde toplumun yaşadığı zor günlere karşı birlik ve beraberlik içinde olmak gerektiği şu sözlerle ifade edildi:
“Bizim en büyük gücümüz, kardeşliğimizdir. Gelin, birlikte yaşama ve kardeşlik irademizi herkese gösterelim. Gelin, kışkırtıcı söylemleri bırakalım, toplumu germekten kaçınalım. Bu süreçte daha soğukkanlı, daha sağduyulu olalım. Çünkü başka Türkiye yok.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz