Terim: Gereğini yapacağım

164

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 3 – 0’lık İspanya mağlubiyetinin ardından, “Bu skor neyi gerektiriyorsa gereğini yapacağım” dedi.

Maç sonunda yayıncı kuruluşa konuşan teknik adam, şunları söyledi;
“Ben ne oyunculuğumda, ne teknik direktörlük kariyerimde erken bırakmayı kabul etmedim. Bugün sahada vazgeçen bir takım vardı. Çok üzgün olduğumu herkesin bilmesini isterim. Gereği neyse yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

NURİ ŞAHİN: “TARAFTARLARIN YAPTIĞINI YAKIŞTIRAMADIM”

Milli futbolcu Nuri Şahin ise, “Çok üzgünüz, daha iyi bir oyun sergilemek için sahaya çıktık. Golden sonra dağıldık. Bunu Arda’ya mal etmek ne demek? Arda Turanlar kolay kolay yetişmiyor. Arda, bu ülkeye çok güzel anlar yaşatmış insan. Taraftarların yaptığını yakıştıramadım” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Direktörü Terim: “Kariyerim boyunca bırakanla, vazgeçenle hiç uzlaşamadım” Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İspanya maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

İspanya’nın önemli ve özel bir takım olduğunu belirten Terim, “İlk yarım saat fena değildik ama ondan sonra açıkçası çok iyi olduğumuz söylenemez. İspanya’yı tebrik ediyorum ve sonraki maçlarında da başarılar diliyorum.

Tam işi dengeye getirdik derken gol yedik. İkinci yarının başında ofsayttan gol ve sonra oyun koptu. İspanya’ya karşı yakaladığınız her pozisyonu atacaksınız, mümkünse de zor gol yiyeceksiniz.”

Tecrübeli teknik adam, Arda Turan’ın protesto edilmesiyle ilgili olarak da, “Arda bu ülkenin yetiştirdiği önemli oyunculardan. Herhalde beklentiler yüksekti, karşılamayınca böyle bir tepki oldu ancak bu hiç hoş olmayan, yakışmayan bir olay. Ayrıca buranın keyfini sürmek lazım. Her zaman bunu işaret ediyorum” diye konuştu.

Bir soru üzerine de Terim, “Mehmet Topal şu ana kadar orada iyi oynadı, ama hata olunca yapacak bir şey yok. Mehmet’ten memnunum” şeklinde konuştu.

Fatih Terim sözlerine şöyle devam etti; “Bazı mağlubiyetler, bazı krizler ortaya fırsat çıkarır. Ümit ederim biz buradan böyle çıkarız. Ben kariyerim boyunca bırakanla, vazgeçenle hiç uzlaşamadım. Ne bugün, ne de başka zaman bunu kabul edeceğimi sanmayın. Grubun son maçında rica ederim ki desteğinizi bizden esirgemeyi.”