Temizlik de yapıyorlar bağlama da çalıyorlar

0
314

Çankaya Belediyesi’nin ödüllü istihdam projesi “Kadın Temizlik İşçileri” bünyesinde kent merkezini ve sokakları temizleyen kadınlar, öğle aralarında da Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu Müzik Atölyesi’nde ders alıyorlar. Müzik eğitmenleri Düzgün Okan Ayyıldız eşliğinde çalışan kadınlar, nota bilgisi ve solfej derslerinin ardından bağlama çalmaya hazırlanıyor.
Bağlama çalmanın pek çoğu için çocukluk hayali olduğunu belirten kadınlar, düşlerini geç de olsa gerçekleştirme fırsatı bulmaktan mutluluk duyduklarını belirtiyor. Kursiyerler, belediyenin Maltepe Yerleşkesi’nde bulunan atölyelerine büyük bir heyecanla geldiklerini, bir süre sonra bağlama çalabilecek olmaktan büyük bir keyif aldıklarını söylüyor.
“BİRLİKTE ÇALIP SÖYLEYECEĞİZ”
Eğitmen Ayyıldız da, kursiyerlerinin çok büyük bir istekle çalıştığını belirterek “Öğrencilerim benden büyük. Hepsi anne, ev hanımı ve emekçi… Böyle bir yoğunlukta yaşıyor olmalarına karşın öğle tatillerini ders alarak geçirmeleri beni çok mutlu ediyor. Bağlama çalmayı öğrenecekler ve biz türkülerimizi hep birlikte çalıp söyleyeceğiz” diyor.
DERSLER HERKESE AÇIK
Bağlama derslerinin yanı sıra, piyano, keman, gitar, şan, konservatuara hazırlık gibi derslerin de verildiği atölyede 140 kursiyer 7 eğitmenden ders alıyor. 7’den 77’ye herkese açık olan derslere ilköğretim öğrencilerinin yanı sıra üniversite öğrencileri, emekli kadınlar, mühendisler ve konservatuar sınavlarına hazırlananlar da katılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz