Teknik Direktör Metin Diyadin, “Hak ettiğimiz bir maçtı. Oyuncularımı yürekten kutluyorum” GENÇLER ‘MENEMEN’E, MENEMEN GOLE DOYDU

0
609

Üç haftalık galibiyet serisini Erzurum deplasmanında noktalayan Gençlerbirliği, konuk ettiği Menemenspor karşısında 5 golle şov yaparak yeni bir sayfa açacağının sinyalini verdi.

ERCAN YALÇIN- Karşılaşma süresince üstün oyunuyla rakibini adeta sahasına hapseden Başkent ekibi kolay bir galibiyet elde etti. Menemenspor ise, zayıf, güçsüz ve mücadele azmini yitirmiş, sanki teslim olmayı kabul etmiş bir takım hüviyetinde göründü. Maç boyunca hiçbir etkili atak yapamadığı gibi, rakip kaleye neredeyse doğru dürüst tek bir şut dahi atamadı. Spor Toto 1. Lig’in 18. haftasında konuk ettiği ettiği Menemenspor’u 5-0’lık skorla hezimete uğratan Gençlerbirliği’nde Teknik Direktör Metin Diyadin karşılaşmaya iyi başladıklarını, rakibin 10 kişi kalmasıyla da kolay bir galibiyet aldıklarını belirterek, “Bütün oyuncularım zaman zaman yaşadıkları zorluklara rağmen buraya kadar getirdiler. Oldukça özverililer. Hak ettiğimiz bir maçtı” dedi.
Diyadin, “Bu maça gelene kadar son dört maçta üç galibiyet alarak başarılı bir süre geçirdik. Bu galibiyetle birlikte çıktığımız son 5 maçın dördünü kazanmış olduk. Bu ligde her maçın zorluğunu biliyorduk. Bu maç ilk defa kolay oldu. Oyuna da iyi başlamıştık zaten. Rakipte 10 kişi kalınca bütün kontrol bize geçti ve farklı bir sonuç ortaya çıktı. Ligin başından beri bütün oyuncularım; yaşadıkları zorluklara, yokluklara ve olumsuz şartlara rağmen buraya kadar getirdiler. Formaları ve kulüpleri uğruna hep özverili davrandılar. Hak ettiğimiz bir maçtı. Hepsini yürekten kutluyorum. Bazen eksiklerimiz oluyor. Ancak kısa zamanda telafi etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Lualua’yı da özellikle son 4 hafta sakatlığına rağmen ihtiyaç duydukları için sonradan oyuna aldıklarını ifade eden Diyadin, oyuncusunun ameliyata gireceğini ve 5-6 hafta takımda yer alamayacağını açıkladı.

- Reklam -