Taşdelen okul ziyaretlerine devam ediyor

136

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yaz boyunca tadilatı gerçekleştirilen okullarda öğretmen ve öğrencilerle buluşuyor.Taşdelen: “Önümüzdeki yıl daha geniş kapsamlı bir çalışma yaparak okullarımızı da Çankaya’nın yüz akı yapacağız”
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yaz ayları boyunca tadilatı gerçekleştirilen 70 okulun öğrenci ve öğretmenleriyle buluşmaya devam ediyor. Dikmen bölgesindeki Bilgi ve Sokullu Mehmet Paşa İlkokullarını ziyaret eden Taşdelen, semt sakinleri, öğretmen ve öğrenciler tarafından sevgiyle karşılandı.
ÇANKAYA’DA BİR ÖNYARGI YIKILIYOR
Bilgi İlkokulu’na gerçekleştirilen ziyarette okul bahçesinde veliler ve öğrencilerle buluşan Başkan Taşdelen, öğretmenler odasında bir süre eğitimcilerle sohbet etti. Velilerin “Boyası badanası iyi okulda eğitim de iyidir” yaklaşımından söz eden bir öğretmen Çankaya’daki tüm okullara eşit yaklaşımından ve eğitim dünyasına yaptığı katkıdan dolayı Taşdelen’e teşekkür ederek, “Bir önyargıyı yıktınız, biz de üzerimize düşeni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.
Sınıfları dolaşarak Çankaya Belediyesi Yayınlarından kitapları çocuklarla buluşturan Taşdelen, annesinin de emekli bir öğretmen olduğunu anımsatarak, eğitim dünyasının sorunlarına vakıf olduğunu ve öğretmen ve öğrenciler için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
YUSUF AMCA’DAN MAHALLE ADINA TEŞEKKÜR
Başkan Alper Taşdelen’in Bilgi İlkokulu ziyareti sırasında yoldan geçen Yusuf Kaçar adlı vatandaş da mahalle adına teşekkür etmeye geldiğini söyleyerek Taşdelen’e sarıldı. “Okulumuzu mahallemize, Çankayamıza yaraşır hale getirdiğiniz için size teşekkür ediyorum” diyen Yusuf Kaçar okulun yenilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.