Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının geleneksel hale getirdiği “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, Kırşehir’de sergilendi.

Halkın yoğun olarak tercih ettiği Yeraltı Çarşısı’nda açılan ve 7 yıldır yapılan “Tarım ve İnsan” temalı amatör fotoğraf yarışmalarında dereceye giren fotoğrafların yer aldığı sergi görenlere nostalji yaşatıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce organize edilen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. ( Yakup Salman – Anadolu Ajansı )

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, açılışta yaptığı konuşmada, “Tarım ve İnsan” sergisinin geçmişten bugüne tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan gelişmeleri göz önüne serdiğini ifade etti.

Bir hafta açık kalacak sergide 45 ödüllü fotoğrafın sergilendiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız 7 yıldır farkındalık oluşturma adına Türkiye genelinde tarımla ilgili ödüllü amatör fotoğraf yarışmaları açıyor. Çok ciddi manada bir farkındalık oluşturan fotoğraflar çekiliyor. Bu resimlerle geçmişten günümüze tarım ve hayvancılıktaki faaliyetler ve gelişmeler sergileniyor. Geçmişle geleceğe bir köprü kuruyor. Köy tarzı çiftçiliği, çiftçilerin çalışmalarını, modern çiftlikler ve tarım sektörünün gelişimini anlatıyor. Türkiye tarımında geçmişin izlerini ve bugününü gösteriyor. Geçmişle geleceğin harmanının yapılması, tarım ve hayvancılıkta gelinen noktanın gösterilmesini amaçlayan sergimize vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Sergide Türkiye’nin bir çok ilinden gelen 45 resim var.”

Yeraltı Çarşısı’na alışveriş için gelenlerin yoğun ilgi gösterdiği sergiyi ziyaret edenler hatıra fotoğrafları çektiriyor.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.