Tarihi bina bu hale geldi

167

Beykoz Yalıköy’de bulunan ve film platosu olarak kullanılan eski kundura fabrikasında saat 15.00 sıralarında çıkan yangın kontrol altına alındı.

Yangın saat 15.00 sıralarında çıktı. İhbar üzerine olay yerine Beykoz, Ümraniye, Çavuşbaşı, Kavacık’tan çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Dumanlar bir çok ilçeden görüldü. 500 metrekarelik bir alanda etkili olan yangında ahşap malzemelerinin yandığı belirtildi. Yangının kaynak yapımı sırasında çıkan kıvılcımlardan kaynaklandığı öne sürülüyor. Yangın itfaiye tarafından kontrol altına alındı.

17 ARAÇ 51 İTFAİYE PERSONELİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada yangının 15.06 ‘da başladığı itfaiyenin 15.14’te müdahale ettiği belirtildi. Açıklamada, “İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Beykoz,Kavacık,Çavuşbaşı, Ümraniye, Yenidoğan, Büyük Bakkalköy gruplarından 17 araç 51 itfaiye personeli ile müdahale edilen yangında yaralı ve can kaybı bulunmamaktadır” denildi

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ ORADA ÇEKİLİYORDU

Eski kundura fabrikasının son yıllarda film platosu olarak kullanıldığı Diriliş Ertuğrul dizisinin de burada çekildiği bildirildi.