• Güncel
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler TARİH ÇOK ŞEY ANLATIR AMA SAKLAR DA..!

TARİH ÇOK ŞEY ANLATIR AMA SAKLAR DA..!

Türkiye’nin ilk müzikal belgeseli olan Orada Duruverseydi Zaman, ODZ- Kemal ile tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Bursa, Denizli, Balıkesir turnesini tamamlayan ODZ ekibi, ayağının tozuyla MEB Şura Salonu’nda Ankara izleyicisi ile buluşacak.

-

KEMAL” ANKARA İZLEYİCİSİ İLE BULUŞUYOR

Türkiye’nin ilk müzikal belgeseli olan Orada Duruverseydi Zaman, ODZ- Kemal ile tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Bursa, Denizli, Balıkesir turnesini tamamlayan ODZ ekibi, ayağının tozuyla MEB Şura Salonu’nda Ankara izleyicisi ile buluşacak. Oyunun gençlere ulaşmasını hedeflediklerini dile getiren sanatçı Pınar Ayhan, “Öğrenci Önde” uygulaması ile gençlere ön koltukları ayırdıklarını belirtti.

Gün ışığına yeni çıkan belgeler, fotoğraflar, yayınlar ve notalarla izleyicisine dönem müzikleri eşliğinde tarihten yaşam öyküleri sunduklarını dile getiren Pınar Ayhan, Cumhuriyetin kuruluş sürecine ışık tutan Orada Duruverseydi Zaman’ın ardından yaşamından kesitlerle Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattıkları “Orada Duruverseydi Zaman- Kemal”de de İnsan Atatürk’ü anlatıyor.

SALON GÖSTERİMLERİNDE BİR İLK: “ÖĞRENCİ ÖNDE”

Yapılan çalışmaların sonucunda yetenekleri, hayalleri, kalp kırıklıkları, bilinenleri, bilinmeyenleri ile “İnsan” Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını ortaya koyan “ODZ- Kemal”in aynı zamanda bu ülkenin varoluş öyküsü olduğuna vurgu yapan sanatçı Pınar Ayhan, Cumhuriyet tarihinin en önemli yaşam öyküsünü her yaştan gençle özellikle öğrencilerle paylaşmak istediklerini söyledi.

Ayhan, MEB Şura Salonu’nda 20 Mart 2018 günü gerçekleştirilecek gösterimde gençler için pozitif ayrımcılık yapıp 30 liralık indirimli biletle önden izlemeleri için A ve B sıralarını öğrencilere ayırdıklarını ifade etti.

MÜZİKLER EŞLİĞİNDE ETKİLEYİCİ ANLATIM

- Reklam -

İzleyicisini, “İnsan Atatürk” ile bir kez daha tanıştıracak olan yapım ve yönetimi Baha Müzik Yapım Organizasyon’a, fikir ve projesi Pınar Ayhan’a ait olan “Orada Duruverseydi Zaman-Kemâl’in, dönem araştırma ve metin yazarlığını Banu Mertyürek Güler, proje koordinatörlüğünü Ayşe Karakoç, yapımcılığını Sühan Ayhan yapıyor.

Kostüm danışmanlığını Esra Başıbüyük‘ün yaptığı gösteride, Pınar Ayhan’a piyanoda Şef Evren Kalaycıoğlu, kemanda Özge Erdem, viyolonselde Aslı Gültekin, perküsyonda Erdinç Aktuğ, klarnette Mustafa Cihan Aslan eşlik ediyor. Ses, ışık ve teknik yapımla Sis Production tarafından gerçekleştirilen ODZ-Kemal dönem şarkıları, türküleri, görselleri eşliğinde bir dönemin tanıklıklarını aktarmak üzere 20 Mart’ akşamı saat 20.00’de Başkent izleyicisini MEB Şura Salonu’na bekliyor.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz