Taraftarların desteğinden dolayı huzurlu olduğunu söyleyen Özat: Göbeğimizi kendimiz keseceğiz!

50

Spor Toto Süper Lig’de 22. haftanın son karşılaşmasında konuk ettiği Göztepe’yi 3-0 mağlup eden Gençlerbirliği’nde teknik direktör Ümit Özat, maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “İyi bir oyun oldu ve kazanmak güzel.

Çalıştığımız yerlerden goller geldi. Topa hakim olmayı hedefledik ve başardık diye düşünüyorum. Oyuncularımın ayaklarına sağlık. Taraftarım bana destek verirse huzurlu oluyorum. Her takım taraftarıyla güzeldir. Gol yemediğimiz her maç bizim için galibiyet değerinde. Çok sancılar çektik. Alt tarafa göre yaklaşık bir buçuk maç gibi bir avantajımız var. Biz artık kendi göbeğimizi kendimiz kesecek bir durumdayız. Ayrıca, daha hazır olmalarını beklediğim oyuncular var” ifadelerini kullandı.


Özat ayrıca, son günlerde gündemden düşmeyen çocuk istismarlarına da değinerek, “Bu işin su götürür tarafı yok direkt idam cezası gelecek, kim çocuk istismarına kalkışıyorsa onu Taksim’in ortasında sallandıracaksın. İnsanların canı yanıyor.
Tabii ki burada ailelerin çocuklara susmayı değil konuşmayı öğretmesi lazım. Çocuklar bizim geleceğimiz. Bunları yapanların Taksim’in göbeğinde ibrete alem olsun diye sallandırılması lazım” şeklinde konuştu.