ARJANTİNLİ ünlü tango ekibi ‘Los Reyes Del Tango Orkestrası’ Adana’da izleyici karşısına çıkacak.

Adı Türkçe’de ‘Tangonun Kralları’ adına gelen orkestra, 3 Mart akşamı Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’de sahneye çıkacak.

Arjantinli Tangonun Kralları, Türkiye turnesinde yalnızca Adana ve İstanbul’da iki konser verirken, Türkiye’nin en iyi 3 tango çifti olarak gösterilen tangocular da danslarıyla gösteriye katılacak.

YAŞLARI 69 – 82

ARJANTINLI UNLU TANGO EKIBI ‘LOS REYES DEL TANGO ORKESTRASI’ ADANA’DA IZLEYICI KARSISINA CIKACAK. FOTO:ADANA,(DHA)

Yaşları 69 ile 82 arasında değişen 8 müzisyenin oluşturduğu Los Reyes del Tango -Tangonun Kralları, Arjantin’in müzik efsanesi Juan d’Arienzo’nun stilini yaşatmaya devam eden tek orkestra olarak biliniyor. Orkestra, Arjantin tango dünyasında ‘Ritmin Kralı’ olarak da anılan, tango müziğinin altın çağı sayılan 1940 ve 1950’li yıllara damgasını vuran ve yüzlerce unutulmaz esere imza atan Juan d’Arienzo’nun müziğini temsil ediyor. İtalya, İspanya, Portekiz, Avustralya, İsviçre, Ekvator, Kolombiya gibi birçok ülkede başarılı performanslar sergileyen orkestra, 1999 yılından itibaren Buenos Aires’te düzenlenen dünyanın en ünlü tango müzik festivali Uluslararası Arjantin Tango Kongresi’ndeki konserlerde sahne alıyor.

ARJANTINLI UNLU TANGO EKIBI ‘LOS REYES DEL TANGO ORKESTRASI’ ADANA’DA IZLEYICI KARSISINA CIKACAK. FOTO:ADANA,(DHA)

Casa De La Danza Dans Evi’nin işbirliğiyle İstanbul’da önce Adana’da konser verecek ekibin programı saat 20.00’de başlayacak. Orkestranın Adana konseri biletleri, Dans Evi ve Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.