Öğrenciler tabiatın oluşumu hakkında gezerek , görerek ve yaşayarak bilgi almanın tadına varıyorlar. Bu amaçla araştırma ve öğrenme yeteneğini artırmak için Keçirören 19 Mayıs İlkokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde MTA’nın Tabiat Tarihi Müzesi’ni gezdiler

Yerbiliminin tüm evrelerine ait her türdeki materyalin saklandığı korunduğu uluslararası standartlara uygun bilimsel ve eğitsel şekilde sergilenen müzey i4-P ve 4-R sınıfı öğrencileri öğretmenleri Sudiye Odabaşı ve Fadime Duman ile rehberler eşliğinde gezdiler.

Doğaya ait canlı ve cansız her çeşit malzemenin nesiller boyu saklandığı mekanda öğrenciler ilk önce Güneş sistemi bölümünü gezerek rehber Şaziye Ergül’den bilgi edindiler
Türkiye’nin coğrafik bölgeleri hakkında da bilgi alan 4-P ve 4-R sınıfı öğrencileri müze içerisinde oluşturulan mağaraya girerek yaşayarak öğrenmenin tadına vardılar.

Müzede güneş sistemi, gezegenler, Dünya’nın oluşumu, canlıların evrim süreçleri, mineraller, kayaçlar ve madenler ile petrol rafinerisini de gezen öğrenciler, nesilleri tükenmiş olan dinazor fosillerini görme fırsatını yakaladılar.

Maden ocaklarını gezerken madenlerde çalışmanın ne denli zor olduğunu daha iyi anladıklarını ifade ettiler.
Gezi sonunda araştırma ve öğrenmeye daha fazla zaman ayıracaklarını belirten öğrenciler öğretmenlerine teşekkür ederek bu tür gezileri daha sık yapma dileğinde bulundular.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.