• Haberler
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Suya ve toza dayanıklı kablosuz kulaklık

Suya ve toza dayanıklı kablosuz kulaklık

-

Yapay zeka desteğine ve Aktif Ses Engelleme (ANC) özelliğine sahip olan Jabra Elite 85H, kablosuz kulaklık üzerinde yer alan 8 mikrofonla tercihe göre kullanıcının çevre seslerini duyabilmesini sağlıyor.

ANC özelliği açıkken 36 saat pil ömrü sunan kulaklık, akıllı telefonlara yüklenebilen Sound+ uygulamasıyla eşleştirildiği zaman sunduğu ses özellikleri kişiselleştirilebiliyor.

Sarf malzeme ve aksesuar distribütörü Despec Bilgisayar’ın dağıtımcılığını üstlendiği Jabra Elite 85H, uzun batarya ömrü ve Bluetooth üzerinden konuşma deneyimiyle dikkat çekiyor. Akıllı telefon uygulaması Sound+ ile birlikte çalışan kablosuz kulaklığa uygulama üzerinden ekolayzır ayarları yapılabiliyor. Ayrıca farklı müzik modlarının da oluşturulabildiği uygulama üzerinden Aktif Ses Engelleme (ANC) özelliği yönetilebiliyor. Etrafında olup biteni duymak isteyen kullanıcılar için de kulaklık takılıyken bile dahili 8 mikrofonunu kullanarak etraftaki sesi kulaklığın içine veren HearThrough özelliği yer alıyor. Kulaklığın üzerindeki bir tuş ile bu iki özellik arasında geçiş yapılabiliyor.

Gelişmiş arama teknolojisi sayesinde telefon konuşmalarında toplu taşıma gibi arka planda gürültülerin olduğu ortamlarda bile etkili bir arama kalitesi sunuyor. Telefon araması geldiğinde ANC özelliğini otomatik olarak kapatan ve HearThrough özelliğine geçiş yapan kulaklık, kullanıcıların telefon konuşması sırasında farkında olmadan yüksek sesle konuşmasının önüne geçiyor.

- Reklam -

3.5mm jak girişiyle Bluetooth özelliğine sahip olmayan cihazlarda da kullanılabilen Jabra Elite 85H, USB Type-C girişinden şarj ediliyor. Yalnızca 15 dakikalık şarj süresinde 5 saatlik kullanım sunan kablosuz kulaklık, tam şarjda ANC özelliği bile açıkken 36 saatlik batarya ömrüyle öne çıkıyor.

Amazon Alexa, Siri ve Google Assistant ile uyumlu olan Jabra Elite 85H, kulağa takılı değilken kendisini kapatarak güç tasarrufu da sunuyor. Omuza indirildikten sonra kulaklıklar göğse paralel şekilde döndürüldüğü zaman kulaklık otomatik olarak Bluetooth bağlantısını kesiyor ve kulağa takıldığında yine otomatik olarak Bluetooth bağlantısını kurabiliyor. Aynı zamanda bu süreç, sesli bir şekilde kullanıcıya da aktarılıyor.

Siyah, Altın Bej ve Navy Mavi olmak üzere üç renk seçeneğine sahip olan ve perakende mağazalarında satışta olan kulaklığın fiyatı ise 1999 TL.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Komutan atamaları siyaseten mi yapıldı?

YAŞ: Yüksek Askeri Şura, Jandarma Genel Komutanlığı hariç Türk Silahlı Kuvvetlerinin terfi ve tayinlerini cumhurbaşkanının başkanlığında yapan üst kuruldur.

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz