İZMİR’in Ödemiş İlçesi’ndeki süt üreticisi 27 yaşındaki Muharrem Kızak, süt fiyatlarındaki düşüş’e dikkat çekmek için çiftliğinden getirdiği 150 kilo sütü vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

Süt üretimindeki artışa rağmen tüketimin düşük kalması, süt fiyatlarının 80 kuruşa kadar düşmesine neden oldu. Bir litre sütün 1 -1.10 TL bandının altına düşmesiyle zarar ettiklerini söyleyen Beydağlı üreticiler sütlerini Küçük Menderes nehrine dökerken, Ödemişli üretici sütünü halka dağıttı.

ODEMIS ILCESI’NDEKI SUT URETICISI 27 YASINDAKI MUHARREM KIZAK (SOLDAN IKINCI), SUT FIYATLARINDAKI DUSUSE DIKKAT CEKMEK ICIN CIFTLIGINDEN GETIRDIGI 150 KILO SUTU VATANDASLARA UCRETSIZ DAGITTI. (FOTO: YUKSEL BALCI / ODEMIS, DHA)

Süt fiyatlarındaki düşüş sebebiyle Ödemişli süt üreticisi ve çiftlik sahibi Muharrem Kızak ve veteriner hekim Kezban Akdeniz, 150 kilo sütü Hürriyet Caddesi’nden geçen vatandaşlara dağıttı. Her biri 1 litrelik poşetleri doldurarak vatandaşlara ücretsiz süt dağıttıklarını anlatan Muharrem Kızak,

“Yemlerin fiyatı yüksek. Elektrik fiyatları yüksek. Yani girdiler fazla. Buna karşın süt fiyatları düştüğü için büyük sıkıntı içindeyiz. Hükümet yetkililerinin bu konuya acil çözüm getirmesini bekliyoruz. Böyle devam ederse, hayvancılık bitecek. Ben, süt fiyatlarının düşüklüğüne dikkat çekmek için sütü yerlere dökmek yerine, vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtmayı uygun buldum. Herhalde sesimize bir kulak veren çıkar. Bunu üreticiler sabırsızlıkla bekliyor”

diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.