• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri Spor ve eğlence dolu festival

Spor ve eğlence dolu festival

-

İstanbul Bakırköy’de ‘ne yaparsan yap spor aşkıyla yap’ temasıyla spor festivali düzenlendi. Her yıl yapılan festival ile insanlara sporu sevdirmek ve spora teşvik etmek hedefleniyor.

Sports Internatıonal Ataköy şubesinde üye ve misafirlerine spor festivali düzenledi. Türkiye’nin farklı illerinden gelen alanında uzman eğitmenler katılımcılara gün boyu müzik eşliğinde zumba, suyun içinde zumba, step aerobik, HIIT, roman dans gibi birbirinden farklı etkinlikler yaptırdı. Türkiye’deki yeni akım derslerden Animal Flow ile başlayan festivalde 7’den 70’e herkes hem spor yaptı hem de doyasıya eğlendi. Ayrıca festivalde Syrong By Zumba dersinin ilk kez lansmanı yapıldı.

“SPORUN EĞLENCELİ TARAFI DA VAR”

İnsan sağlığı için sporun çok önemli olduğunu söyleyen Zumba Eğitmeni Varol Kılıç, “İnsanlara sporu sevdirmek istiyoruz. Festivalde farklı türden egzersizleri insanlara sunduk. Türkiye’de genelde Kilo vermek için spor yapılıyor ama bunun eğlenceli kısmı da var. Sporu insanlara aşılamaya çalışıyoruz. Herkes katılabilir, sağlık problemi olana göre de bir çalışmamız mevcut” dedi.

“VÜCUDUN HER NOKTASI ÇALIŞIYOR”

Strong By Zumba Eğitmeni Tuğba Bozkurt ise, “Strong By Zumba tamamen yağ yakımı üzerine kurulu. aynı zamanda kendi vücut ağırlıklarıyla koldan bacağa, kalçadan karın bölgesinde kadar her noktayı çalıştırıyoruz. Bu ders müzik eşliğinde yapıldığı için hem yağ yakımı yapıyoruz hem de nabzı yükseltip kalbi güçlendiriyoruz” diye konuştu.

“ENERJİK VE MUTLU HİSSEDİYORUM”

- Reklam -

Sergül Öner (49) de, “Festival harika geçiyor, kendimi çok enerjik ve mutlu hissediyorum. Spor yaparak psikolojimi düzeltiyorum. Daha aktif oluyorum” ifadelerini kullandı.

“BENİ MOTİVE EDİYOR, NEGATİF ENERJİMİ ATIYORUM”

Gonca Altunel (27) ise, “Festival çok güzel, keyif verici, eğleniyorum. İyi ki gelmişim diyorum. Şu anda müzikle birlikte step hareketleri yapıyoruz. İş hayatıyla birlikte spor yapamıyorum, buraya gelmeyi çok istemiştim, mutluyum. Spor beni motive ediyor, bütün negatif enerjimi atıyorum” dedi.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İdlib, Dolar ve Ekonomi

Son günlerdeki gelişmeler baş döndürücü şekilde devam ediyor.

Sıkı para politikasının sonu mu?

İktidar tarafından açıklanan son kararlar bende iktidarın sıkı para politikaları uygulamasından vazgeçtiği ya da vazgeçmek zorunda kaldığı izlenimini doğuruyor.

Aselsan’dan tarihi sipariş rekoru

ASELSAN'ın bakiye sipariş tutarı 10,2 milyar doları aşarak tarihi zirve seviyesine ulaştı.

Kıkırdak hasarı olan hastalara nakil umudu

Karaciğer ve böbrek nakillerinde olduğu gibi organlarını bağışlayan donörün kıkırdağı, ihtiyacı olan hastalara nakledilebiliyor.

Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Memorial Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, tüp bebek sürecindeki anne adaylarına beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Başkent’te rögar kapakları yenileniyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında bulunan kanalizasyon baca kapaklarını (rögar) yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz