Spor Toto’dan Kayseri’deki okulların onarımına destek

0
175

Kayseri Valiliğinin girişimleri sonucu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın kentteki okulların onarımı için destek sağlayacağı bildirildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara’da, Vali Orhan Düzgün ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu arasında, Kayseri’deki 104 okulun bakım ve onarımına için 2 milyon 740 bin lira ödenek aktarılmasına ilişkin sözleşme imzalandı.
Düzgün, yaptığı açıklamada, kentteki okulların bakım ve onarımına yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini, önemli bir kısmının da geçtiğimiz günlerde tamamlandığını belirtti.
Eğitim-öğretimin standartlara uygun fiziki ortamlarda gerçekleştirilebilmesini önemsediklerini ve kamu kaynaklarıyla Kayseri’deki eğitim yuvalarını modern hale getirme gayretinde olduklarını kaydeden Düzgün, merkezdeki okulların yanı sıra ilçelerdeki okulların da aynı fiziki kaliteye ulaşmasını arzuladıklarını ifade etti.
Bunun için planlı kamu yatırımlarının yanı sıra ek kaynak arayışına da girdiklerini ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüşmeler yaptıklarını bildiren Düzgün, Kayseri’deki okulların ve spor salonlarının onarımı için 2 milyon 740 bin lira destek sağlandığını belirtti.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz