Ana Sayfa Eğitim Haberleri Spor Gazeteciliği ve Yeni Medya YDÜ'de konuşuldu

Spor Gazeteciliği ve Yeni Medya YDÜ’de konuşuldu

-

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından “Spor Gazeteciliği ve Yeni Medya’’ konulu bir panel düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen panele, GAK TV Direktörü Harun Denizkan, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Spor Yorumcusu Hasan Ecer, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben ve Kıbrıs Gazetesi Spor Müdürü Songuç Kürşad konuşmacı olarak katıldı. Panelde, habercilikte teknoloji kullanımı, sosyal medyanın habercilikte olumsuz etkileri ile habercilikte yorumculuk konuları izleyenlerle paylaşıldı.

Moderatörlüğünü gazeteci-yazar Hasan Hastürer’in yaptığı panelin açılış konuşmasını Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Tiryakioğlu gerçekleştirdi.

Gazeteci Yazar Hasan Hastürer, mesleğe başladığı günlerde haberi elle yazıp hazırladıklarını daha sonra bilgisayar ortamında haber yazılma dönemine geçildiğini, bu geçiş döneminde birçok zorluklarla karşılaştıklarından bahsetti.

GAK TV Direktörü Harun Denizkan, önceleri spor yazarı olarak başladığı habercilik mesleğine günümüzde siyasi yorumcu olarak devam ettiğini, Kıbrıs Türk halkının özellikle Rum halkıyla kıyaslandığında sosyal medyayı çok daha fazla kullandığına değindi.

Kıbrıs Gazetesi Spor Müdürü Songuç Kürşad da, teknoloji ilerledikçe sosyal medya ve telefonlar sayesinde haber yapmanın çok daha hızlı ve pratik hale geldiğini, bu gelişimin yazılı basını olumsuz etkilediğini dile getirdi.

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben ise mesleğe başladığı ilk yıllardaki tecrübelerinden bahsederken, habercilikte teknoloji kullanımının önemine değindi. Son olarak söz alan Bayrak Radyo televizyon Kurumu Spor Yorumcusu Hasan Ecer gazetecilikte objektif olmanın çok önemli olduğunu, yorum yaparken tarafsız olunması gerektiğini vurguladı.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.