Ana Sayfa Yazarlar Sosyal medyanın starı Ronaldo!

Sosyal medyanın starı Ronaldo!

-

Öyle bir zaman dilimindeyiz ki, sosyal medyayı kullanmayan neredeyse hiç kimse yok. Tabi ki, sosyal medya artık olmazsa olmazımız. Evden, cepten, iş yerinden, her yerden bolca didikliyoruz bu sihirli alemi.

Spor camiası da çok yoğun kullanıyor sosyal medyayı. Yapılan araştırmalar sonucu gerçekten spor, özellikle de futbol dünyasının sosyal medyada çok büyük bir yer teşkil ettiğini ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre; dünyanın en iyi futbolcularından olan Cristiano Ronaldo, sosyal medyada 229 milyonu bulan takipçi sayısıyla bu alanda, kariyerini sürdürdüğü Juventus’un sosyal medya yoğunluğunu tek başına sekize katladı.

Avrupa’nın önemli futbolcularının ve kulüp takımlarının sosyal medya takipçi sayısının incelendiği araştırma, dünyanın en başarılı futbolcularından Cristiano Ronaldo’nun rakiplerine ve takımlara bu alanda da çalım attığını ortaya koydu.

Araştırmaya göre, Twitter’da 76 milyon, Instagram’da ise 153 milyon takipçisi olan ünlü futbolcuya kulüp ve diğer futbolculardan yaklaşan olmadı. Ronaldo’nun ardından ikinci sıra, toplam 152 milyon takipçiyle Neymar’ın. Twitter hesabı bulunmayan Messi Instagram’daki 107 milyon takipçisiyle üçüncü sırada yer aldı.

Takımlar arasında, toplam takipçi sayısında birincilik, 99 milyon takipçiyle Ronaldo’nun eski takımı Real Madrid’de. Listede Real Madrid’in ardından, 94 milyon takipçisiyle ezeli rakibi Barcelona geliyor. Ronaldo’nun şu an top koşturduğu Juventus’un ise Twitter ve Instagram’da 27 milyon takipçisi var. Bu sonuçlarla Ronaldo, takımı Juventus’u sosyal medyada 8’e katlıyor.

Yukarıda sıraladığımız rakamlar da ortaya koyuyor ki; kulüplerin de, futbolcuların da yaşadığı rekabet sadece saha içinde değil. Sosyal medyada da müthiş bir rekabet söz konusu. Futbolcu ve kulüplerin sosyal medyadaki takipçi sayısının artması kulüp ve sporcuların marka değerine olumlu katkı sağlıyor.

Bu arada, yapılan bu araştırmanın sonuçlarına göre, listenin Twitter ayağında Türkiye’den de Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de yer aldığını görüyoruz. 8 milyon takipçili Galatasaray’ın Twitter’daki en popüler ismi, 2 milyon takipçisi bulunan Fernando Muslera oldu. 6 milyon takipçili bulunan Fenerbahçe’nin ise Twitter’da en fazla takip edilen oyuncusu 1 milyon takipçili İslam Slimani oldu.

Evet, işte yapılan araştırmanın da kanıtı olduğu gibi, hayatımızın çok büyük bir bölümünü etkisi altına alan sosyal medya, spor alemini de tümüyle kaplamış vaziyette. Bu durumun, daha doğrusu bu kadar göz önündeliğin ne kadar iyi, ya da ne kadar kötü olduğunun yorumunu sizlere bırakıyor ve “Haydi bakalım hayırlısı” diyorum.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Erden Aktoğu
Erden Aktoğuhttps://sonsoz.com.tr
1984 yılında merhaba dediği spor basınında, Ortadoğu, Tercüman, Gözcü ve Günaydın gazetelerinde muhabirlikten spor müdürlüğüne geçti. 2013 yılından bu yana gazetemiz Sonsöz’e yazıyor.

Bu Haberler Kaçmaz!

Pasifik Okyanusu’nda plastik atıklar için borulu önlem

Pasifik Okyanusu’ndaki plastik atıkları temizlemek için okyanus yüzeyine dev bir boru yerleştirildi.