Sonbahar yorgunluğu hastalık habercisi olabilir

0
200

Sonbahar mevsiminde sürekli yorgun olduğunu ayrıca alerji ve metabolizma sorunları yaşadıklarını dile getiren pek çok insan bulunuyor. Çoğu zaman mevsim geçişlerinden kaynaklandığı düşünülse de farklı hastalıkların habercisi de olabiliyor.
SERBEST RADİKALLER YÜZÜNDEN OKSİDATİF STRES YAŞIYORU
Serbest radikallerin vücutta hücre dokularına yerleşerek zaman içinde birikme yaptığını ve en sonunda hücre zarına zarar verdiklerini belirten Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “İşte bu hasara oksidatif stres adı veriliyor. Kısaca biriken serbest radikaller yüzünden yorgunluk yani oksidatif stres yaşanıyor. Bunlarla boğuşan vücutta ise metabolizma sorunları, nedeni anlaşılamayan ağrılar, alerji sorunların artması ve sürekli yorgunluk hali gözlemleniyor. Aterosklerotik hastalıklar, iskemik hastalıklar, serebrovasküler bozukluklar, amfizem, bronşit, Parkinson hastalığı, Alzheimer hastalığı, fibromyalji, gebelik preeklampsisi, serviks kanseri, alkolik karaciğer hastalığı, şeker hastalığı, akut renal yetmezlik, retrolental fibroplazi, oksidatif stresin ortaya çıkardığı bazı hastalıklardır. Ozon tedavisi ile oksidatif stresin azaltılmasının ve ya yok edilmesinin mümkün, hücrelere verilen zarar da önlenebilir” dedi.
OZON TERAPİ, DESTEKLEYİCİ
BİR TEDAVİDİ
Ataönder, “ Ozon terapiyi medikal estetik uygulamalar içinde selülit ve benzeri orta deri tedavileri için özellikle kullanıyoruz. Mevsim itibariyle kronik bir yorgunluk ve yapılan işlere odaklanamama gibi sorunlar da yaşanıyorsa ozon terapi var olan hastalıklarda iyileşmeyi ciddi anlamda destekler. Ozonun üç önemli etki mekanizması ile etki gösterdiğini ve oksidatif stresi dolayısıyla hücre ve organ hasarını engellediğini artık çok iyi biliyoruz. Tüm bu olumsuz tabloyu yenmek ve sağlıklı, dinç bir bedene kavuşmak için ozon terapi tercih edilebilir.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz