Çankaya Belediyesi, soğuk havada aç kalan sokak hayvanları için ilçenin muhtelif noktalarına kulübe ve kuru mama bırakıyor.
Herkesin olumsuz etkilendiği kış şartlarında Çankayalının huzuru için çalışan Çankaya Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. Belediye soğuk havada aç kalan sokak hayvanları için ilçenin muhtelif noktalarına kulübe ve kuru mama bırakma çalışmalarına başladı.
Mahallelinin istek ve taleplerinin öncelikli olarak değerlendirildiği noktaların yanı sıra PADOK (Sokak Hayvanları İçin Çevrili Alan) noktalarına kuru mama bırakılması işlemi yapıldı. Türkkonut, Çiğdem, Yüzüncüyıl mahallelerinde sokak hayvanları için mamalar, hem mahallelinin takdirini topladı, hem de bölgede yaşayan sokak hayvanlarını mutlu etti.
Özellikle soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olunması gerektiğini belirten belediye yetkilileri şunları söyledi: “Barınaktaki hayvanların yanı sıra sokakta yaşayan hayvanların da beslenmesi özellikle kış dönemlerinde çalışmalarımız arasında yer alıyor. Ancak vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını istiyoruz. Evlerindeki ekmek ve yemeklerin kalanlarını çöpe atmasınlar. Sokak hayvanlarının ulaşabilecekleri noktalara bıraksınlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz