Sneijder: Türkiye maçını kazanmak istiyoruz

94

Hollanda Milli Takımı’nın Galatasaraylı orta saha oyuncusu Wesley Sneijder, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde (EURO 2016) Türkiye ile oynayacakları maçı kazanmak istediklerini söyledi

Amsterdam Arena Stadı’nda cumartesi günü oynanacak maçla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Sneijder, sakat olan Arjen Robben ve Robin van Persie’nin yokluklarını hissettirmemeye çalışacaklarını ifade etti. Sneijder, iki yıldız oyuncunun olmamasının kendisine ek sorumluluklar getirdiğine inandığını belirtti.

Teknik direktör Guus Hiddink’in daha önce dile getirdiği Türkiye maçını kazanacaklarına yönelik düşüncesine katıldığını kaydeden Sneijder, “Kesinlikle zorlu bir maç olacak ama kazanmaya yönelik güvenimiz çok yüksek ve kazanmak istiyoruz” dedi.
İki önemli oyuncularının sakat olmasıyla ilgili değerlendirmelerini sürdüren Sneijder, şöyle devam etti:
“Bunun negatif bir etki yapmaması ve dezavantaj oluşturmaması için büyük çaba göstereceğiz. Bu iki futbolcunun takım için önemi biliniyor. Çok iyi bir ekibiz ve bize olan güveni boşa çıkarmayacağız. Bu iki futbolcunun yerine oynayacakların, görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına eminim. Bu ekiple bunu başaracağımızı göstereceğiz.”