Siyasetteki bu üslup ülkeye zarar verir!

79

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, “edepsiz, çirkef, sahtekar, düzenbaz, yalancı, şerefsiz, alçak, onun boğazına ne takacağız o görecek… Sen bittin Kılıçdaroğlu” demiş.

Bu sözlerde eleştiri yok, hakaret ve tehdit var.
Böyle bir üslubun siyasette yerinin olmaması gerekir.
Üst düzey bir kamu görevi olan siyaset nezaketten, zarafetten ayrılmadan yapılmalıdır.
Aksine tutumlar ülkeye zarar verir.
++

Türkiye’nin içinde bulunduğu özel konum nedeniyle Hükümet’teki en önemli bakanlık bence İçişleri’dir.
Bu nedenle İçişleri Bakanı’nın herkesten daha dikkatli ve özenli olması gerekir.
PKK, DEAŞ ve FETÖ terörüyle mücadelede daha alınacak çok mesafe var. İçişleri Bakanı keşke bu örgütlerin liderlerine, “Alçaklar, şerefsizler… Boğazlarınıza ne takacağız göreceksiniz… Siz bittiniz” deseydi.

Trafik kazaları ulusal felaket boyutuna ulaştı. Her gün onlarca kişi yollarda ölüyor ve sakat kalıyor. İçişleri Bakanı keşke trafik canavarlarına, “Alçaklar, şerefsizler… Boğazlarınıza ne takacağız göreceksiniz… Siz bittiniz” deseydi.
Büyük kentlerde arsadan ihaleye, servisten organa çeşit çeşit mafya faaliyet gösteriyor. İçişleri Bakanı keşke bu örgütlerin mensuplarına, “Alçaklar, şerefsizler… Boğazlarınıza ne takacağız göreceksiniz… Siz bittiniz” deseydi.

Uyuşturucu kullanma yaşı 10’a kadar indi. Okulların önünde adeta kağıt helva gibi uyuşturucu satılıyor. İçişleri Bakanı keşke bu satışı yapanlara, “Alçaklar, şerefsizler… Boğazlarınıza ne takacağız göreceksiniz… Siz bittiniz” deseydi.
Kadına yönelik şiddet bitmek bilmiyor. Hemen her gün bir kadın erkekler tarafından öldürülüyor. İçişleri Bakanı keşke kadına şiddet uygulayanlara, “Alçaklar, şerefsizler… Boğazlarınıza ne takacağız göreceksiniz… Siz bittiniz” deseydi.

Hırsızlık, soygun, gasp, tecavüz, darp olaylarının ardı arkası kesilmiyor. İçişleri Bakanı keşke bunları yapanlara, “Alçaklar, şerefsizler… Boğazlarınıza ne takacağız göreceksiniz… Siz bittiniz” deseydi.

++
Bilmem, anlatabildim mi?