Siyasetçiler her türlü şiddetten uzak durmalı

0
320

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, “Siyasetçiler her türlü şiddetten uzak durmalı, TBMM’nin ismine aykırı söz ve hareketten kaçınmalıdır” dedi.
Sümer, Menekşe Sokak’ta düzenlediği basın toplantısında, son dönemde yaşanan terör ve şiddet olaylarından ülke adına üzüntü, kaygı ve korku duyduklarını ifade etti. Toplumun kutuplaştırılmasını doğru bulmadıklarını belirten Sümer, “Partilerin onuru olan flamaların indirilmesini, yerine bayrağımızın asılmasını, ağır şiddet örneği, insanlık ve uygarlık dışı olarak görüyoruz. Bu tür hareketleri dünyanın ve canlıların yaradılışına, demokrasiye, siyasete, yasal partilere ve bayrağımıza saygısızlık sayıyoruz” dedi. Siyasetin de nezaket çerçevesinde yapılması gerektiğini vurgulayan Sümer, şunları kaydetti:
“Siyasetçiler her türlü şiddetten uzak durmalı, TBMM’nin ismine aykırı söz ve hareketten kaçınmalıdır. Medyada, kendi görüşlerini, önerilerini, yaptıklarını, karşılaştığı zorlukları, başka partilere yönelik eleştirileri ve sorunları güler yüzle dile getiren siyasetçiler görmeliyiz.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz