Şimşek: Maaş artışları enflasyonun üzerinde

0
179

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu görevlileri ve emeklilerin aylık ve ücretlerdeki artışların enflasyonun oldukça üzerinde gerçekleştiğini söyledi. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, memur ve emekliye enflasyon farkı verilmesi konusunda bir çalışma olup olmadığını sordu.

– CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, memur ve emekliye enflasyon farkı verilmesi konusunda bir çalışma olup olmadığını sordu.
Soru önergesini yanıtlayan Maliye Bakanı, kamu çalışanlarının ve emeklilerin mali ve sosyal haklarında yapılan artışların, devletin mali imkanları, memleketin ekonomik gelişmesi ve milli gelir düzeyi, genel geçim şartları ile yıllık enflasyon oranları göz önünde bulundurulmak suretiyle tespit edildiğini söyledi.
Kamu görevlilerinin ve emeklilerin aylık ve ücretlerine ilişkin söz konusu artışların karşılaştırıldığında, aylık ve ücretlerdeki artışların enflasyonun oldukça üzerinde gerçekleştiğini ifade eden Maliye Bakanı, “Ve aylıklardaki reel artışların çalışanların satın alma güçlerini de artırdığı görülmektedir” dedi.
Maliye Bakanı, kamu görevlilerinin ve emeklilerin mali ve sosyal haklarında genel bir düzenlemeyle ilave artışların yapılmasına yönelik halihazırda bakanlıkça yürütülmekte olan bir çalışma bulunmadığını bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz