Sigarayı bıraktılar yine de plakayı alamadılar

0
268

OKULARIN açılmasına günler kala Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önüne gelen servis otübüsü sahipleri plaka tahdidi taleplerini yinelemek için eylem yaptı. Grup, “Aynı Yolda Değiliz, Yolu da sattınız yolcuyu da”, “Servisçiler kan ağlıyor”, “Plakamızı istiyoruz” yazılı pankart açtı.
Grup adına açıklama yapan Hasan Hüseyin Arslan, istanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’a çağrı yaptı. İstanbullulara da seslenen Arslan, “Kurban Bayramından önce arife gününe kadar Kadir Topbaş’tan ‘Plakanız İstanbul servisçilerine hayırlı olsun’ diye açıklama gelmezse, Resmi Gazete’de yayımlanmazsa yol kapatılması gibi olumsuz eylemlerin sorumlusu biz değiliz” diye konuştu. TOMA ve çevik kuvvet ekiplerinin belediye önünde güvenlik önlemi aldığı eylem 10 dakikalık oturma eylemi ile devam etti. Eylemi alkış ve sloganlarla sonlandıran grup olaysız dağıldı.
ERDOĞAN PLAKAYA KARŞILIK
SİGARAYI BIRAKMA SÖZÜ ALMIŞTI
Servis esnafı İstanbul trafiğine çıkacak servis araçlarına sınırlama getirecek plaka tahdidi taleplerini, 25 Mayıs’ta Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen esnaf buluşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Verin plakayı, bırakalım sigarayı” pankartıyla duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da esnaftan söz alması üzerine “Sizden bu söz aldıktan sonra ben şimdi Büyükşehir Belediye Başkanıma diyorum ki bununla ilgili adımı da siz atacaksınız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullanmıştı.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz