Şifa dağıtan eller tuvalde hünerlerini sergiledi

176

Antalya’nın Kaş İlçesi’nde Hemşireler Haftası dolayısıyla sağlık çalışanlarının yaptığı tablolardan oluşan ‘Şifa Veren Eller’ sergisi açıldı

Ahmet ACAR/KAŞ
Kaş Kültürevi’ndeki Şifa Veren Eller sergisinin açılışına Kaymakam Selami Kapankaya, Kaş Turizm Bürosu Yetkilisi Mustafa Aydın, Antalya Büyükşehir Belediye meclis üyesi Hasan Baysal, Kay Belediye meclis üyesi Mustafa Özen, sağlık çalışanları ve sanatseverler katıldı.
Açılışta konuşan Kaymakam Kapankaya, “Sağlık personelimizin sihirli ellerine her zaman muhtacız. Bu sihirli eller, bize sürekli olarak sağlık veriyor, şifa veriyor, bazen yeniden yaşama döndürerek can veriyor. Bu kez bu sihirli eller sanata can vermiş. Sanatla bize sesleniyor. Hemşireler Haftası’nda açılan çok anlamlı bir sergi” dedi.
1 hafta açık kalacak sergide, Dr. Rahime Nur Ülker, sağlık çalışanları Durmuş Keskin, Hayriye Yüksel, Ümmü Gülsüm Çetin, Gonca Ceylan Dikici ve Fatma Karaköse’nin yağlı boya, rölyef kabartma, mozaik, ebru ve fotoğraf çalışmalarından oluşan 42 tablo yer alıyor. (DHA)