SGK Camisi İmamından şok sözler

740

SGK’nin camisine Diyanet tarafından imam olarak atanan Elvan Bal, kişisel Facebook sayfasında “Müslümanlar, 10 Kasım kurtuluş bayramınız kutlu olsun” başlıklı bir mesaj paylaşarak, Cumhuriyet’in ilanını da “darbe” olarak niteledi ve “2023’te darbe imparatorluğunuz yıkılacak” dedi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Ankara’nın Balgat semtindeki SGK’nin içinde bulunan caminin imamı olan Elvan Bal, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’yi de göklere çıkaran paylaşımlarda bulundu. İmam Bal, muhalefet liderleri için ise küçük düşürücü paylaşımlarda bulundu.

Alınan bilgiye göre SGK imamına tepki yağdı. Tepkiler üzerine SGK imamının yerine iki gündür başka imam görevlendirildi. Cuma namazını da Dinayet’in görevlendirdiği başka imam kıldırdı

“10 KASIM KURTULUŞ BAYRAMI”

Facebook sayfasında “Müslümanlar… 10 Kasım kurtuluş bayramınız kutlu olsun” başlıklı bir paylaşımı taşıyan Bal, paylaşımda yeralan “Müslümansan Hilafeti neden yıktın? Ezanı neden yasakladın? Latife Hanım senden neden ayrılmak istedi? Neden soy ağacın çıkartılmıyor?” gibi sorulara atıfta bulunarak “Kısaca bunları niye yaptın?” diye sordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here