Seymenlerden Ertürk’e anlamlı ziyaret

35

Ankara Seymenler Kulübü Derneği üyeleri, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’e anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Seymenler, Ankara halk kültürüne katkılarından dolayı Başkan Ertürk’e teşekkürlerini sunarak, seymen figürü hediye etti.
Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü ziyaret etti. Misafirleriyle yakından ilgilenen Başkan Ertürk, seymenlerin Ankara kültürünün en önemli değerlerinden biri olduğunu ifade etti. Başkan Ertürk yakından ilgilendiği seymenlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyarete seymen kıyafetleriyle gelen bazı dernek üyeleri renkli anların yaşanmasına neden oldu.
Seymen figürü hediyesi
Seymenler de, Başkan Ertürk’e Ankara halk kültürüne katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu. Seymenler Kulübü Derneği üyeleri daha sonra Başkan Ertürk’e seymen figürü hediye etti. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, seymen bu ziyaretin ve kendisine hediye edilen seymen figürünün kendisi için çok anlamlı olduğunu söyledi. Ertürk, Kahramankazan Belediyesi olarak Ankara halk kültürünün yaşaması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.