Seymen gösterisi konsere renk kattı

0
140

Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin konuk olarak katıldığı Tüketici Hakları Derneği/Yenimahalle Şubesi Türk Halk Müziği Konseri, daha da renklendi.

Ankara Kulübü Derneği Seymenleri, Tüketici Hakları Derneği (THD) Yenimahalle Şubesi Türk Halk Müziği Konseri’nde sergilediği gösteri ile etkinliğe renk kattı.

Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şubesi’nin Nihal Karamahmut’un sunumuyla, şef Tamer Şen’in yönetimiyle Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlediği konserde Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin gösterisi gerçekleştirildi.

- Reklam -

İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Seymen gösterisinin ardından bir konuşma yapan Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka, Tüketici Hakları Derneği’nin THM topluluğunun konser programına katılmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Saka, Ankara Kulübü Derneğinin 1932 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara kültürü ve Ankaralılık bilincinin, Seymenlik geleneği ve 27 Aralık ruhunun yaşatılması doğrultusunda verdiği direktif ile kurulan Ankara’nın en büyük sivil temsilcisi olduğunu belirterek, “Milli Mücadele’yi yürütmek için 27 Aralık 1919’da daha sonra Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın merkezi olacak Ankara’ya gelen Mustafa Kemal Atatürk’ü, Dikmen sırtlarında karşılayan Ankaralı Seymenlerin günümüz temsilcileri olarak bizler ‘Kızılca Gün’ün ruhunu yaşatmaya devam ediyoruz. 27 Aralık 2021 pazartesi günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. yılını kutlayacağız. Dolayısı ile 27 Aralık 1919’da Atatürk’ü bağrına basan Ankaralıların ve o günkü Seymenlerin torunları ve günümüz temsilcileri olarak bu önemli günü en güzel şekilde kutlayacağız. Bu süreçte Ankara Kulübü Derneği Seymenleri olarak bizlerin de sorumluluk alacağı bu etkinliklere sizleri de davet ediyoruz.” dedi.

Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şube Başkanı Ahmet Yurtseven de Ankara Kulübü Derneği Seymenlerine konsere katılım ve salonu dolduran davetlilerin beğeni ile izlediği Seymen gösterisinden dolayı teşekkür etti.

- Reklam -