Ana Sayfa Yazarlar Sevinç ve hüsran

Sevinç ve hüsran

-

Ak Parti, Türkiye genelinde oyların yüzde 44’ünü alarak birinci parti çıkmaya sevindi. Ama, özellikle çok önem verdiği bazı büyük illerde belediye başkanlıklarını kaybetmenin hüsranını yaşadı.

++

CHP, Ak Parti’nin uzun yıllardır yönettiği kimi büyük illerin belediye başkanlıklarını kazandığı için sevindi. Ama, oy itibariyle ülke genelinde Ak Parti’nin yüzde 15 gerisinde kalmanın hüsranını yaşadı.

++

HDP, aday göstermediği ve Millet İttifakı’nın adayını desteklediği büyük şehirlerde istediğini elde ettiği için sevindi. Ama, Güneydoğu’da kalesi kabul ettiği Şırnak, Ağrı, Bitlis gibi illerde kaybetmenin hüsranını yaşadı.

++

MHP, belediye başkanlığını kazandığı il sayısını 8’den 12’ye çıkardığı için sevindi. Ama, geçen yerel seçimde kazandığı Adana ve Mersin’i kaybetmenin hüsranını yaşadı.

++

İYİ Parti, Millet İttifakı’nın kazandığı tüm illerde kendi payı olduğunu da düşünerek sevindi. Ama tek bir ilde bile belediye başkanı çıkaramamış olmanın hüsranını yaşadı.

BİR KONUŞTU, PİR KONUŞTU…

Seçmen, Ak Parti’yi uyardı ama ondan vazgeçmedi.

Seçmen, erken genel seçim yapılmasını istemedi, iktidarın ekonomik sorunların çözümüne odaklanmasını arzu etti.

Seçmen, özellikle üç büyük ildeki tavrıyla ülkenin en büyük sorunlarının enflasyon ve işsizlik olduğunu gösterdi.

Seçmen, CHP’ye verdiği oylarla bu partinin bir iç karışıklığına sürüklenmesini engellemiş oldu.

Seçmen, HDP’ye, “PKK ile bağını kes, Türkiye’nin partisi ol. Aksi takdirde gelecek seçimde sana daha büyük bir ders veririm” dedi.

Seçmen, MHP’nin izlediği genel siyaseti onaylarken, İYİ Parti’yi umut bağlamadığını ortaya koydu.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nuri Kayış
Nuri Kayışhttps://sonsoz.com.tr
Gazeteciliğe 1977 Son Havadis gazetesinde başladı, Hür Anadolu, Başkent, Ulus, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı. RTUK Başkanlığı yapan yazarımızın 14 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Bu Haberler Kaçmaz!

İlk Güneş enerjili İHA prototipini ortaya çıkardı

Dassault Systèmes, startup hızlandırma programı 3DEXPERIENCE Lab kapsamında önemli bir kilometre taşına ulaşıldığını duyurdu.