Sevgililerin gözdesi “Kapadokya

0
370

Kayadan oyma evleri, kiliseleri, peri bacaları, butik otelleri ve eşsiz manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kapadokya’daki otellerin rezervasyonlarında 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla artış yaşanıyor

NEVŞEHİR (AA) – Sevgililer Günü’nü kayadan oyma evleri, kiliseleri, peri bacaları, butik otelleri ve eşsiz manzarasıyla dikkati çeken Kapadokya’da balon turu yaparak geçirmek isteyen aşıklar dolayısıyla bölgedeki otellerin rezervasyonlarında artış yaşanıyor.
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’daki oteller, Sevgililer Günü’ne Kapadokya’da balon turuyla renk katmak isteyen sevgililere özel hazırlıklar yapıyor. Konukları için özel yemekler ve kokteyller hazırlayan oteller, 14 Şubat için Kapadokya turu organize ediyor. Göreme’deki bir otelin yönetim kurulu başkanı İsmail Sucu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 Şubat için rezervasyon yoğunluğu olduğunu belirterek, bütçeye uygun renkli “Sevgililer Günü” programı hazırladıklarını söyledi.
Sevgililer Günü’ne özel programlarına çiftler havalimanına geldikleri andan itibaren başladıklarını belirten Sucu, “Otele geldiklerinde ‘hoş geldin’ kokteyli yapıyoruz. Sonra bölgemizin dokusuna uygun odalarımızda konaklıyorlar. Daha sonra rehberlerimiz eşliğinde günün önemini yansıtan bölge turları, vadi turları düzenliyoruz. Akşam bu özel günde insanlara bölgemizin en özel yemeklerinden hazırlanmış menümüzü sunuyoruz. Tüm bu hizmetleri de bütçeye uygun şekilde sunuyoruz” dedi.
Kapadokya bölgesinin kış aylarında durgun olmasına rağmen Sevgililer Günü dolayısıyla ciddi bir yoğunluğa ulaştıklarını ve doluluk oranının yüzde 70 seviyesine geldiğini dile getiren Sucu, bölgede Sevgililer Günü’nde yoğunluk yaşanmasında dizi ve sinema filmi çekimlerinin çok etkili olduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz