Şereflikoçhisar, tarihinin en hızlı gelişim sürecini yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmasının ardından geçen sürede yapılan çalışmalarla ilçenin gelişimi hızlandı.
İlçeyi ikiye bölen E 90 Karayolu altında bulunan mahallelere uzun yıllar hizmet götürülmediğini ve bu sorunu Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri sayesinde kendi dönemlerinde aştıklarını belirten Polat, şöyle konuştu:
“Özellikle E 90 Karayolu altında kalan mahalleler yıllardır ihmal edilmiş haldeydi. Proje çalışmalarımıza başlarken de ‘Bir mahalleden başlayalım ve o mahallenin tüm sorunlarını çözdükten sonra diğer mahallelere geçelim’ dedik. Büyük caddelerimizden ara sokaklara kadar birçok mahallemizin asfalt ve kaldırım çalışmaları tamamlandı. Hala da Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt ekipleri çalışmalarına devam ediyor.”
Büyükşehir Belediyesi, ilçede asfalt ve kaldırım çalışmalarının yanı sıra “New Jersey” olarak adlandırılan bariyerler, kavşak düzenlemeleri, dev led kent ekranı, nostaljik aydınlatmalar ve saatler, şehir içi refüj yeşillendirmeleri gibi birçok çalışmayla, ilçenin zengin bir görünüme kavuşmasını sağladı.
“ŞEREFLİKOÇHİSAR’DA MESİRE ALANI SAYISI ARTACAK”
Aile piknik alanında da yeni peyzaj düzenlemelerinin yapılarak, revize çalışmalarının gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Polat, ilçeye iki yeni mesire alanı kazandıracaklarının da müjdesini verdi. Polat, şunları söyledi:
“Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemize yaptığı parkta, hem ilçe halkı hem de E 90 Karayolu’nda seyahat eden vatandaşlar dinlenip eğlenebiliyor. Bu parkın hemen yanı başına, dev bir alana şehitlik anıtı yapıyoruz. Anıtın bitiminden sonraki alanı ise yeşil alan olarak düzenleyeceğiz ve Şereflikoçhisar’ın ikinci bir mesire alanı olacak. Üçüncü mesire alanı projemizi ise 8 dönümlük bir alana yapmayı planlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından projesi hazırlanıyor.”
“ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULACAK”
İlçe halkının özlemle beklediği organize sanayi bölgesinin de kurulacağını belirten Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bu konuda gerekli desteği vereceğini, kanalizasyon ve yol çalışmalarının da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi.
Polat, ilçe halkına istihdam ve iş imkanı sunmak için başlatılan çalışmalar kapsamında, önceden “köylü pazar alanı” olarak kullanılan ve uzun yıllar atıl durumda kalan alana, köy ürünleri satış mağazaları yaptıklarını belirtti.
“NAKLİYECİLİK, YERİNİ TARIM VE HAYVANCILIĞA BIRAKIYOR”
İlçe ekonomisinin tarım, hayvancılık ve nakliyecilik üzerine olduğunu, son zamanlarda ise Bakanlık ve Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal destekleriyle tarım ve hayvancılığın daha da arttığını vurgulayan Başkan Ferda Polat, “Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yağlı bitki tohumları dağıtımları, çiftçilerimizin yüzünü güldürdü. Önümüzdeki sürelerde hububat tohumları için de dağıtım yapılacak. Bu desteklerle, nakliyecilik, yerini tarım ve hayvancılığa bırakıyor” diye konuştu.
“ŞEREFLİKOÇHİSAR’A TUZ TURİZMİNİ KAZANDIRACAĞIZ”
İlçe ekonomisini canlandırmak, ilçeyi turizm merkezi haline getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de üzerinde önemle durduğu gibi “Tuz turizmini Şereflikoçhisar’a kazandırmayı” hedeflediklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz