Birkaç saat süren sağanak yağış Türkiye’nin en gözde tatil beldesi Bodrum’u adeta yerle bir etti. Ev ve işyerleri su altında kaldı, araçlar sürüklendi, yollar kapandı.

Aynı şekilde Manavgat, Kuşadası ve Didim gibi tatil beldelerinde de yağmur etkili oldu, binlerce kişi evlerinin penceresinden gözlerinde korku, dudaklarında dua dereye dönen yolları izledi.
Kimse, “Efendim, son 40 yılın en şiddetli yağmuruydu. Metrekareye bilmem şu kadar kilogram yağmur düştü. Üstelik fırtına ve hortum da oluştu” filan diye mazeret bulmaya çalışmasın!
Televizyonda izlediğimiz sahneler Bodrum’un, Manavgat’ın, Didim’in, Kuşadası’nın belediye başkanlarının makyajını fena halde bozdu. Keşke yağan yağmurun son 40 yılda kaçıncı olduğunu hesaplamaya harcadıkları enerjilerini görevlerini doğru düzgün yapmak için kullansalardı.
Binaları kurallara uygun yapılan, altyapısı düzenli olan beldeler bırakınız birkaç saatlik yağmurdan aylarca süren yağmurdan bile etkilenmez.
Londra’da bazı aylar yağmur neredeyse hiç durmaz. Ama yağmur suları düzenli kanallardan denetimli biçimde kimseye zarar vermeden akıp gider.
Önerim şu olacak:
Ak Parti’den CHP’ye, MHP’den İyi Parti’ye yerel seçim için aday belirleme çalışmaları yapan tüm partiler sel haberlerini dikkatle izlemeli, selin vurduğu beldelerde mevcut belediye başkanlarını kesinlikle yeniden aday göstermemelidir.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.