Şehit Astsubay ‘a hüzünlü tören

155

Kilis’in Elbeyli İlçesi’nde Terör örgütü IŞİD militanlarının açtığı ateş sonucu şehit olan astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin memleketi olan Gaziantep’te askeri tören düzenlendi.
Kilis’in Elbeyli İlçesi’nde Terör örgütü IŞİD militanlarının açtığı ateş sonucu şehit olan astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin memleketi olan Gaziantep’te askeri tören düzenlendi. Kilis’in Elbeyli ilçesine bağlı Havuzlubahçe Hudut Bölük Komutanlığı’na bağlı Dağ Hudut Karakolu’na, IŞİD militanları tarafından düzenlenen saldırıda Astsubay Mehmet Yalçın Nane şehit olmuştu.
2 yıldır Elbeyli’de görev yaptığı öğrenilen şehidin cenazesi öncekigün memleketi olan Gaziantep’e getirildi. 20 gün sonra baba olması beklenen Nane’in, hamile eşi Seher Nane ise törende ayakta durmakta zorlandı.
Düzenlenen askeri tören sonrasında taziyeleri kabul eden şehit ailesi gözyaşlarını tutamadı. Şehit astsubayın Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.
6 yıldır görev yapan Şehit Astsubay Nane naaşı Bahaddin Nakıboğlu Camisinde kılınan cenaze namazından sonra, Nizip ilçe asri mezarlığında defnedildi.