SİİRT’in Pervari ilçesinde 8 yıl önce helikopter kazasında şehit olan Erzurumlu Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in annesi Rahime Güneş, bayramda oğlunun mezarına koştu.

Oğlu çok sevdiği için mezarına fesleğen eken Rahime Güneş, Diyarbakır’da evlat nöbetindeki annelere mesaj gönderdi. Güneş, “Anneler, evlatlarına sahip çıksınlar. Bulana kadar ayrılmasınlar. Ben şehit annesi olarak onların arkasındayım. İnsan gibi yaşamak varken, dağlarda sürünmek ne diye? Gelin annelerinizin ekmeğini, çorbasını yiyin, dizlerinde yatın” dedi.

Merkez Yakutiye ilçesindeki Hilalkent semtinde yaşayan Rahime Güneş, Vefa Sosyal Destek Grubu’nu arayarak şehit oğlunun mezarına gitmek için yardım istedi. Vefa Sosyal Destek Gurubu, Rahime Güneş’i Siirt’in Pervari ilçesinde 10 Kasım 2012’de helikopterin düşmesi sonucu şehit olan oğlu Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in Karskapı Şehitliği’ndeki mezarına götürdü.  Elinde fesleğen ile oğlunun gelen Rahime Güneş, onları mezara ekti.

‘GÜLE GÜLE GELİYORUM’

Oğlunun fesleğen kokusunu çok sevdiğini söyleyen anne Güneş, “Ben böyle gülerek geliyorum. Çünkü bana vasiyeti vardı. ‘Anne şehit olacağım, sakın ağlama. Hakkımı helal etmem” demişti. Ben de şehit olduğundan beri ağlamadım. Tabi içim kan ağlıyor, evlat acısını Rabbim hiçbir anaya göstermesin ama ben böyle dik durdum. Kuzumun mezarına güle güle gelip gidiyorum. Bütün şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Rabbim anne babalara sabır versin. Kuzum fesleğeni çok seviyordu onu getirdim ektim. Böyle oyalanıyoruz, içimiz kan ağlasa da yüzümüz gülüyor. 4 çocuğum daha var. Oğlum öldüğünde torunum annesinin karnındaydı. Torunumun yüzünü göremiyorum. Onu görebilmek için mahkemeye verdim, kazandım ama annesi bize yine göstermiyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz