Sazlı- sözlü balık keyfi

0
273

MUŞ’un Varto İlçesi Beşikkaya Köyü’ne bağlı Hızır Çeşmesi Tepesi’ne kurulan tesislerde alabalık üretimi yapan Zozan ve Hıdır Çelik çifti, müşterilerine sazlı sözlü balık keyfi yaşatıyor.

Modern tesislerde 17 yıldan bu yana yıllık 12 milyon alabalık üretimi yaptıklarını belirler Zozan ve Hıdır Çelik çifti, balıkları Muş, çevre il ve ilçelere pazarladıklarını bildirdi. Tamamen doğal ortamda bulunan balık tesislerine ait bir de mesire alanı oluşturduklarını anlatan Hıdır Çelik, tesislere piknik yapmak ya da balık yemek için gelenleri en iyi şekilde ağırladıklarını belirtti. Çelik şunları söyledi:

“Eşimle birlikte 2000 yılından itibaren alabalık üretmeye başladık. 2006 yılında Avrupa Birliği tarafından Muş, Van ve Bitlis illerinden balıkçıların katıldığı bir seminere eşim Zozan ile birlikte katıldık. Van 100’ncü Yıl üniversitesi Ziraat Fakültesinde 6 ay eğitim aldık. 2006 dan beri daha bilinçli balık üreticiliği yapmaya başladık. 2012 yılında yaptırmış olduğmuz modern tesislerde alabalık üretimi yapmaya başladık. Tesisler her gün açık. İsteyenlere eşimle birlikte saz çalıp, türkü söylüyoruz. Bazen müziğe kendini kaptıran misafirler halay çekerek gönüllerince eğleniyor.”

- Reklam -

Tesisleri çok beğendiklerini belirten müşteriler, “Burayı her zaman kendi yerimiz gibi görüyoruz. Yiyip, içip ve eğlenerek stres atıyoruz. Muş’ta bize göre gidilecek en güzel yer. Bir aile ortamı gibi.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz